Sportas

2016.04.20 18:40

Kauno futbolo klubui uždrausta naudoti „Žalgirio“ vardą

ELTA2016.04.20 18:40

Antradienį Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija uždraudė futbolo klubui „Kauno Žalgiris“ iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo sportinėje, ūkinėje ir komercinėje veikloje, susijusioje su futbolu, bet kokiu būdu ir forma naudoti žymenį „Žalgiris“, praneša Vilniaus „Žalgirio“ klubas.

Draudimas apima ir šio žymens naudojimą futbolo komandos, juridinio asmens pavadinime, reklamoje, komercinėje dokumentacijoje, interneto tinklalapiuose, domenų pavadinimuose, taip pat bet kokį kitą naudojimą. Tai reiškia, kad iš Lietuvos futbolo pirmenybių komandos pavadinimas „Kauno Žalgiris“ išnyks jau netrukus.

Trečiadienį buvo panaikinta Vilniaus apygardos teismo šių metų sausio 28 dienos nutartis netaikyti laikinųjų apsaugos priemonių. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija antradienį patenkino ieškovo VšĮ futbolo klubo „Žalgiris“ prašymą.

Teisėjų kolegijos vertinimu, lyginamuosiuose juridinių asmenų pavadinimuose (VšĮ futbolo klubas „Žalgiris“ ir VšĮ futbolo klubas „Kauno Žalgiris“) reikšminis, stiprią skiriamąją funkciją turintis žodis yra „Žalgiris“, esantis abiejų juridinių asmenų pavadinimų tikrinėse dalyse.

Įvertinusi šią aplinkybę, taip pat tai, kad bendrinės juridinių asmenų pavadinimų dalys sutampa, atsižvelgusi, kad minėti juridiniai asmenys veikia toje pačioje sporto šakoje, teisėjų kolegija nusprendė, kad ieškovas Vilniaus „Žalgiris“ pagrindė aplinkybę, kad atsakovo „Kauno Žalgirio“ pavadinimas yra klaidinamai panašus į ieškovo pavadinimą.

Taip pat, kolegijos vertinimu, preliminariai įvertinus ieškinio reikalavimus, yra pakankamas pagrindas manyti, kad atsakovas, įregistravęs pavadinimą VšĮ futbolo klubas „Kauno Žalgiris“, pažeidžia ir ieškovo, kaip prekių ženklo FK „Žalgiris“ savininko, išimtines teises.

Tai, kad atsakovas turi leidimą savo veikloje naudoti krepšinio klubui Kauno „Žalgiris“ priklausančius prekių ženklus, kuriuose yra žodis „Žalgiris“, savaime nereiškia, kad atsakovas nepažeidžia ieškovo, kaip prekių ženklo FK „Žalgiris“ savininko, išimtinių teisių.

Į futbolo klubo „Kauno Žalgiris“ pažeidimus ir daromą žalą atsižvelgęs Apeliacinis teismas užkirto kelią neteisėtiems veiksmams iki galutinio teismo sprendimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.