Sportas

2016.04.20 15:19

LKF nuosprendis: šalins „Lietuvos rytą“ iš LKL

15min.lt2016.04.20 15:19

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto nariai trečiadienį absoliučia dauguma balsavo už Lietuvos krepšinio klubų, pasirinkusių dalyvauti „Euroleague Commercial Assets“ (Eurolygos) rengiamame Europos taurės (Eurocup) turnyre, suspendavimą oficialiose Lietuvos krepšinio lygose. Tai reiškia, kad sutartį su Europos taure sudaręs Vilniaus „Lietuvos rytas“ turėtų būti pašalintas iš LKL, jei sprendimo nepakeis.

„Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis komitetas nutaria suspenduoti Lietuvos krepšinio klubus, kurie sudarys arba vykdys sutartis su „Euroleague Commercial Assets“ ar su ja susijusiais asmenimis ir žais Eurolygos Europos taurės turnyre, iš Lietuvos oficialių krepšinio lygų už Federacijos įstatų 5.2.2 ir 5.2.7 punktų, Federacijos Etikos ir drausmės kodekso 8 str. 14 ir 15 punktų ir FIBA nustatyto draudimo nesilaikymą“, – sakoma LKF vykdomojo komiteto nutarime, priimtame po balsavimo apklausos būdu raštu.

Skubus balsavimas dėl šių sankcijų surengtas atsižvelgiant į pasikeitusią situacijai ir gavus iš FIBA naujausios informacijos dėl grėsmės Lietuvos vyrų rinktinei netekti teisės žaisti jau šių metų Olimpinėse žaidynėse.

Pagal šią informaciją Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė praras teisę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir FIBA organizuojamuose čempionatuose, jei nesiims skubių papildomų priemonių įvykdyti „FIBA Europe“ valdybos sprendimą, draudžiantį savo lygoms ir klubams sudaryti ir / ar vykdyti sutartis su Eurolyga ar bet kokiu su ja tiesiogiai ar netiesiogiai susijusiu asmeniu.

Tai būtų padaryta jau ateinantį savaitgalį Miunchene per FIBA valdybos susirinkimą.

LKF antradienį, kaip prašė FIBA, nusiuntė laišką dėl savo pozicijos. Jame LKF informavo FIBA, kad jos pozicija nesikeičia, LKF, kaip FIBA narė, palaiko FIBA poziciją ir įpareigoja Lietuvos krepšinio klubus dalyvauti FIBA rengiamose varžybose.

Tačiau šis paaiškinimas FIBA vadovybės netenkino.

„Gavome informacijos, kad LKF privalo spręsti šią problemą iškart. Tai galėjo padaryti tik LKF vykdomasis komitetas. Dėl to skubos tvarka surengėme balsavimą apklausos būdu raštu, kaip numato LKF įstatai. Balsavimo rezultatai abejonių nekelia – bet kuris Lietuvos krepšinio klubas, pasirinkęs Eurolygos rengiamą Europos taurės turnyrą, netenka teisės žaisti oficialiose Lietuvos krepšinio lygose“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Apie LKF vykdomojo komiteto sprendimą iškart informuota FIBA vadovybė. Apie jos atsakymą bus pranešta nedelsiant.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.