2021.02.10 10:16

Lengvosios atletikos varžybose Ljevene krito Europos ir pasaulio rekordai

LRT.lt2021.02.10 10:16

Lengvosios atletikos sportininkų elitas antradienio vakarą rinkosi Šiaurės Prancūzijos mieste Ljevene, kur vyko uždarų patalpų „World Atheltics Tour“ varžybų etapas. Čia krito Europos ir pasaulio rekordai bėgimo rungtyse.

Pasaulio rekordas

Pasaulio uždarų patalpų varžybų rekordą 1500 metrų bėgimo varžybose pagerino Etiopijos sportininkė Gudaf Tsegay.

2019 m. pasaulio čempionate bronzą šioje rungtyje laimėjusi 24-erių atletė 1500 m atstumą įveikė per 3 min. 53,09 sek. ir ankstesnį rekordą pagerino daugiau nei 2 sekundėmis.

„Esu labai laiminga pagerinusi rekordą. Treniravausi labai sunkiai ir buvau sau išsikėlusi tikslą šį rekordą pagerinti“, – po finišo kalbėjo G. Tsegay.

Pirmus 400 metrų šiose varžybose sportininkėms padėjo priekyje bėgusi tempo palaikytoja (pace maker).

Antrąją vietą šioje rungtyje užėmė britė Laura Muir, įveikusi atstumą per 3:59.58 min. Nors nuo nugalėtojos atsilikimas tikrai nemažas, tačiau tai yra Didžiosios Britanijos uždarų patalpų rekordas šioje rungtyje.

Iki rekordo – akimirka

Dar dviejose rungtyse iki naujų pasaulio rekordų trūko labai nedaug.

Vyrų 3000 metrų bėgimo varžybose pirmas keturias vietas užėmė atletai iš Etiopijos, o nugalėtojas Getnetas Wale`as finišavo per 7 min. 24,98 sek. – tai yra antras greičiausias šios rungties finišas istorijoje.

Vos 20 metų sportininkas nuo uždarų patalpų pasaulio rekordo atsiliko tik 0,08 sek.

3000 m rungtyje buvo susirinkusi tikrai įspūdingą atletų kompanija. Bėgo čia pasaulio čempionate 5000 m rungtyje sidabrą laimėjęs Selemonas Barega bei 3000 kliūtinio bėgimo pasaulio vicečempionas Lamesha Girma, kuris pirmavo iki priešpaskutinio rato, bet akivaizdžiai suklydo, galvodamas, kad finišas jau čia pat.

S. Barega atbėgo antras (7:26.10), L. Girma užėmė trečiąją vietą (7:27,98), o ketvirtas Etiopijos atstovas, vos 19 metų, Berihu Aregawi – ketvirtas (7:29.24).

Iki šiol 3000 m varžybos uždarose patalpose greičiau nei per 7:30 min. buvo bėgę tik šeši vyrai, bet per vieną vakarą ši kompanija pasipildė dar keturiais.

Dar mažiau iki pasaulio rekordo pritrūko amerikiečiui Grantui Holloway`ui 60 metrų barjerinio bėgimo varžybose. Neolimpinėje rungtyje per 7,32 sek. finišavęs sprinteris nuo pasaulio rekordo atsiliko vos 0,02 sek.

Pasaulio čempionas 110 m barjerinio bėgimo rungtyje G. Holloway`us artimiausia varžovą aplenkė 0,2 sek.

Pasaulio rekordas 60 m rungtyje dar nuo 1994 m. priklauso Colinui Jacksonui, o G. Holloway`us 7,32 sek. rezultatą parodė jau antrą kartą karjeroje. Jam šioje rungtyje priklauso 3 iš 6 greičiausių rezultatų istorijoje.

Europos rekordas

1500 metrų bėgimo varžybose dominuojantį pasirodymą surengė norvegas Jakobas Ingebrigtsenas, visus varžovus aplenkęs bent 5 sekundėmis.

20 metis norvegas finišavo per 3 min. 31,80 sek. ir pasiekė naują Europos uždarų patalpų rekordą. Tai penktas greičiausias bėgimas šios rungties istorijoje.

J. Ingebrigtsenas čia turėjo rimtų varžovų. Tai ir antrą vietą užėmęs šios rungties pasaulio uždarų patalpų vicečempionas lenkas Marcinas Lewandowskis, kenietis Bethwellas Birgenas ar šios rungties pasaulio rekordininkas etiopas Samuelis Tefera.

2019 m. S. Tefera pasiektas rekordas yra 3:31,04 min., tad norvegui trūksta nebedaug.

Kiti ryškūs pasirodymai

Moterų 3000 m bėgimą laimėjo 19-metė Lemlem Hailu, pagerinusi šių varžybų rekordą, kuris pasiektas dveji metai prieš sportininkės gimimą. Etiopė finišavo per 8:32.55 min. – tai šiuo metu yra geriausias sezono rezultatas pasaulyje.

Šioje rungtyje irgi bėgo ne viena elitinė sportininkė: olandė Sifan Hassan, 2019 m. pasaulio čempionate Dohoje triumfavusi 1500 ir 10 000 m varžybose bei tais pačiais metais čempione 3000 m kliūtiniame bėgime tapusi Beatrice Chepkoech.

Huguesas Fabrice`as Zango vyrų trišuolio rungtyje laimėjo nušokęs 17,82 m. – tik trys vyrai uždarų patalpų varžybose kada nors yra šokę toliau.

Pasaulio uždarų patalpų čempionas Juanas Miguelis Echevarria šuolių į tolį varžybos užfiksavo 8,25 m rezultatą – tai yra šio sezono geriausias šuolis pasaulyje.