Sportas

2016.04.19 12:27

„Žalgiris“ turės rinktis: FIBA ar Eurolyga

DELFI.lt 2016.04.19 12:27

Italų „La Gazzetta dello Sport“ dienraštis skelbia, kad Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nepripažino 10 metų sutarčių, kurias su Eurolyga pasirašė 11 klubų, tarp kurių yra ir Kauno „Žalgiris“.

FIBA yra pripažinusi tik trejų metų sutartis, kurias komandos su Eurolyga pasirašė prieš porą metų. Jos baigs galioti 2017 metų birželį. Kuomet sutartys nustos galioti, tikimasi, kad FIBA prašys tuos 11 elitinių Europos klubų prisijungti prie naujai organizuojamo FIBA Čempionų lygos turnyro ir nuošalyje palikti Eurolygą.

Nuo 2016–2017 metų sezono Eurolygos kovos vyks visiškai kitokiu modeliu. Iš viso turnyre žais 16 komandų – 11 turinčių A licencijas, Europos taurės čempionė, trys savo šalių čempionės ir viena ekipa, laimėjusi specialų atrankos turnyrą, kuriame dėl kelialapio į pagrindinį čempionatą kovos aštuoni klubai.

 11 A licencijas turintys klubai: Stambulo „Anadolu Efes“, Maskvos CSKA, Milano „Emporio Armani“, Barselonos „Barcelona“, Stambulo „Fenerbahce“, Vitorijos „Laboral Kutxa“, Tel Avivo „Maccabi“, Pirėjo „Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“, Madrido „Real“ ir „Žalgiris“.

Verta pažymėti, kad, norėdamos sutartį su Eurolyga nutraukti anksčiau laiko, komandos privalės sumokėti 10 milijonų eurų baudą. Vis tik nenorėdami palikti Eurolygos ir mokėti milžiniškų baudų, klubai sukeltų grėsmę nacionalinėms komandoms. Kodėl? Nes FIBA jau pašalino 8 komandas iš 2017 metų Europos krepšinio čempionato, o dar 6, tarp kurių yra ir Lietuva, kabo ties klaustuku.

Toks sprendimas buvo priimtas, nes klubai pasirinko ne FIBA Čempionų lygą, o ULEB Europos taurę, be to, šalių federacijos tokį žingsnį palaiko.

Tai padarė ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, su ULEB pasirašęs 3 metų sutartį. Tiesa, LKF vis dar laikosi ankstesnės pozicijos ir rekomenduoja stoti FIBA pusėn.

Būtent dėl to Lietuvos rinktinė dar nėra diskvalifikuojama iš tarptautinių turnyrų. Ar teks „Lietuvos rytui“ keisti savo sprendimą, dar nėra aišku. Bet aišku yra tai, kad lygiai tokioje pačioje padėtyje po metų atsidurs ir „Žalgiris“, kuriam teks rinktis: rinktinės ar klubo gerovė.