Sportas

2016.04.16 19:39

LKF: rinktinės iš 2017 m. Europos krepšinio čempionato nepašalino

LRT.lt2016.04.16 19:39

Lietuvos krepšinio federacijos vadovybė pateikė savo poziciją, reaguodama į FIBA išplatintą žinią, kad 14 nacionalinių federacijų yra šalinamos iš 2017 m. Europos krepšinio čempionato. Generalinis LKF sekretorius Mindaugas Špokas tikina, kad Lietuvos rinktinė iš Europos čempionato nėra pašalinta.

Lietuvos krepšinio federacija skelbia elektroniniu paštu gavusi „FIBA Europe” vykdančiojo direktoriaus Kamilo Novako LKF prezidentui Arvydui Saboniui adresuotą laišką, kuriame, be kita ko, rašoma:

„Pasak viešai skelbiamos informacijos (šioje vietoje yra įdėta nuoroda į Eurolygos interneto svetainę – aut. past.), vienas Lietuvos klubas „BC Lietuvos rytas“ yra pasirašęs susitarimą su Eurolyga. Remiantis šia viešai skelbiama informacija, prašome LKF iki balandžio 20 d. patikslinti Federacijos poziciją dėl jūsų šalies klubų dalyvavimo klubinėse varžybose“.

Laiške taip pat rašoma, kad remiantis kovo mėn. įvykusios „FIBA Europe“ valdybos sprendimu, federacijoms, kurių klubai dalyvaus Eurolygos rengiamame „Eurocup“ turnyre, bus taikomos sankcijos, pradedant, bet neapsiribojant vyrų rinktinių pašalinimu iš 2017 m. Europos čempionato.

„Norėčiau šiek tiek nuraminti krepšinio visuomenę – niekas rinktinės iš 2017 m. Europos čempionato nepašalino. Iš esmės FIBA atsiųstame laiške nėra nieko naujo, ko „FIBA Europe” nebuvo skelbusi anksčiau. Vienintelis skirtumas, kad laiške pateiktoje formuluotėje nebėra teiginio, apie tai, kad sankcijos gali būti taikomos tik tuo atveju, jei bet kuris klubas žais ir Eurolygos organizuojamame „Eurocup“ turnyre, ir savo šalies nacionaliniame čempionate, – komentavo laišką LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Kodėl jo nebeliko, negaliu pasakyti. Tačiau šiandien ryte telefonu kalbėjausi su laišką pasirašiusiu Kamilu Novaku. Jis sakė, kad šį laišką išsiuntė visoms federacijoms, kurių klubai, FIBA turimomis žiniomis, planuoja rinktis „Eurocup“ turnyrą – tam, kad gautų oficialią naujausią konkrečios federacijos, šiuo atveju, Lietuvos poziciją“.

Pasak LKF generalinio sekretoriaus, LKF visą laiką rekomendavo Lietuvos krepšinio klubams rinktis FIBA organizuojamas klubų varžybas ir ši pozicija nepasikeitė.

„Mūsų pozicija lieka tokia pati – LKF, būdama FIBA narė, rekomenduoja visiems klubams rinktis FIBA organizuojamas varžybas. Tačiau reikia suprasti svarbų dalyką – krepšinio klubai yra privačios bendrovės, todėl federacijos vadovybė viena pati teisiškai negali nurodinėti ar diktuoti jiems, kokiose varžybose jie privalo žaisti arba privalo nežaisti, – juridinę tarpusavio santykių situaciją aiškino M. Špokas. – Be to, kalbant apie tokius svarbius sprendimu, asmeninė prezidento ar generalinio sekretoriaus pozicija nieko nelemia. Tokiais klausimais sprendimą gali priimti tik visa krepšinio bendruomenė – visuotinė LKF narių konferencija“.

M. Špokas neatmetė galimybės, kad šis klausimas gali būti svarstomas visuotinėje LKF konferencijoje, kurią numatoma surengti šių metų gegužės 31 d. : „Balandžio 26 d. turime LKF Vykdomojo komiteto posėdį, kuriame bus tvirtinama konferencijos darbotvarkė – jei komiteto narių dauguma nuspręs, konferencijos darbotvarkėje gali atsirasti ir šis klausimas“.

Kalbėdamas apie artimiausius federacijos žingsnius, generalinis sekretorius M. Špokas pasakė: „Kaip FIBA ir pageidauja, iki balandžio 20 d. LKF išsiųs „FIBA Europe“ laišką, kuriame bus patvirtinta, kad LKF pozicija šiuo klausimu ir toliau nesikeičia – federacija rekomenduoja klubams žaisti FIBA organizuojamose varžybose“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.