Sportas

2016.04.16 13:55

FIBA smūgis: skelbiama, kad Lietuvos rinktinė šalinama iš Europos čempionato

DELFI.lt, LRT RADIJAS2016.04.16 13:55

Tarptautinė krepšinio organizacija (FIBA) kirto. Oficialiame laiške federacijai organizacija pareiškė, kad Lietuva yra šalinama iš 2017-ųjų Europos čempionato. Lietuvos krepšinio federacija kol kas oficialiai nepatvirtina šio fakto. Oficialią poziciją žadama paskelbti šeštadienį popiet.

Tokį sprendimą FIBA priėmė po to, kai Lietuvos klubai pasirinko Eurolygos ir Europos taurės turnyrus, o ne pačios FIBA organizuojamą Čempionų lygą.

FIBA jau anksčiau grasino įvairiomis sankcijomis šalims, kurios pasirinks Eurolygą.

„To rezultatas (kad pasirinkote dalyvauti Eurolygos organizuojamuose turnyruose – aut. past.) yra tas, jog jūsų šalies federacija prarado galimybę dalyvauti FIBA Europos organizuojamuose turnyruose, tokiuose kaip 2017-ųjų Europos čempionatas.

Jeigu jūsų federacija turi įrodymų, kad viršuje pateikti faktai yra neteisingi, iki balandžio 20-tos dienos galite juos pateikti“, – rašoma oficialiame laiške.

Kitą sezoną Kauno „Žalgiris“ žais Eurolygoje, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ priėmė kvietimą rungtyniauti Eurolygos organizuojamame Europos taurės turnyre.

Taip pat su Lietuvos rinktine iš čempionato šalinama Kroatija, Serbija, Juodkalinja, Makedonija, Rusija, Ispanija bei Bosnija ir Hercegovina.

Kaip praneša LRT RADIJAS, Lietuvos krepšinio federacija kol kas oficialiai nepatvirtina, kad Lietuva ir dar trylika valstybių šalinamos iš kitų metų Europos čempionato.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.