Sportas

2021.02.01 22:19

„Rytui“ iki sezono pabaigos toliau vadovaus Žibėnas

LRT.lt2021.02.01 22:19

Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubo vadovai nusprendė iki sezono pabaigos patikėti komandos vairą po Donaldo Kairio atleidimo toliau laikinuoju treneriu dirbusiam Giedriui Žibėnui, kuris buvo atleisto trenerio asistentas, skelbia basketnews.lt žurnalistas Lukas Malinauskas.

36 m. G. Žibėnas, kuris savo karjeroje yra dirbęs tokiose šalyse kaip Iranas bei Indonezija, po D. Kairio atleidimo laimėjo visas 5 rungtynes – keturis mačus LKL pirmenybėse ir nieko nebelėmusias rungtynes Čempionų lygoje.

G. Žibėno asistentais ir toliau bus graikas Georgios Dedas ir iš dublerių komandos persikėlęs Gustas Maskoliūnas.

Dar pirmadienį „Rytas“ atsisveikino su eiliniu žaidėju – trumpalaikę sutartį turėjusiu centru Keithu Bensonu.

LRT RADIJO laidoje „Čempionų pietūs“ sezono pradžioje viešėjęs G. Žibėnas apie pažintį su D. Kairiu ir kelią krepšinio trenerio pasaulyje sakė:

„ Istorija eina 12 metų atgal, kai pradėjau važinėti į Donaldo tėčio Stepono organizuojamas krepšinio stovyklas Šilutėje, Šventojoje. Aš ten praleisdavau vieną vasarą po kitos. Pradžioje susipažinau su jo tėčiu, jis man davė krepšinio pagrindus, ir neišvengiamai įvyko pažintis su Donaldu. Pradžioje juokavome, kad dirbsime kartu, paskui atsirado variantas Lenkijoje ir ėmėmės. Iš Donaldo tėčio išmokau pagrindus, o iš jo paties sužinojau visas didžiojo krepšinio paslaptis.“

Visą pokalbį su treneriu galite klausyti arba skaityti čia.

Portalui LRT.lt treneris dar dirbdamas Indonezijoje 2019 metais pasakojo apie šią krepšinio žemėlapyje mažai žinomą šalį. Interviu skaitykite čia.