Sportas

2016.04.13 12:26

Užsienietį užpuolusiam R. Morkevičiui gresia laisvės atėmimo bausmė

BNS2016.04.13 12:26

Viešosios tvarkos pažeidimu kaltinamam profesionaliam bušido kovotojui Remigijui Morkevičiui prokurorai siūlo devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Pangonienė BNS sakė, kad tokia bausmė dėl pirmadienio vakarą Kaune R. Morkevičiaus sukeltų incidentų pasiūlyta trečiadienį teisme.

„Taip, siūliau jam skirti realią laisvės atėmimo bausmę“, – BNS sakė prokurorė.

Policija pranešimą apie Kaune, Rotušės aikštėje vykstančias muštynes gavo pirmadienio vakarą, 22 val. 13 minučių.

Pareigūnams nuvykus buvo rastas sužalotas vyras iš Didžiosios Britanijos (gimęs 1972 m.), kuris pristatytas į gydymo įstaigą. Policijai tikslinant aplinkybes, antradienį britas buvo dar kartą apklaustas, po apklausos, kaip įtariama, britą sužalojęs 1982 metais gimęs R. Morkevičius sulaikytas.

Pasak prokurorės, britas liudydamas sako, jog neprisimena įvykio aplinkybių, nes „buvo neadekvatus nuo gauto smūgio“.

„Nelaikyčiau, kad tai užpuolimas. Jis pažeidė viešąją tvarką ciniškai besielgdamas“, – BNS sakė prokurorė.

Teismas nuosprendį skelbs balandžio 27 dieną.

Anot portalo delfi.lt, R. Morkevičius teisme pripažino užpuolęs užsienietį, dėl savo elgesio gailėjosi ir kaltino alkoholį bei po posėdžio sumokėjo nukentėjusiojo reikalautą sumą – 2,5 tūkst. eurų.

Už įtariamajam inkriminuojamus veiksmus Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

R. Morkevičius 2005-aisiais metais tapo pasaulio ZST Grand Prix bušido varžybų nugalėtoju svorio kategorijoje iki 65 kilogramų.

2013-ųjų gruodį Kauno apylinkės teismas pripažino jį kaltu ir dėl merginos sumušimo. Kauno policijos duomenimis, R. Morkevičius merginą sumušė kovo mėnesį vėlų vakarą Vilniaus gatvėje Kaune. Vyrui buvo paskirta aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, priteista sumokėti 520 litų (150 eurų) baudą. Taip pat iš dalies tenkintas civilinis ieškinys – nukentėjusiajai priteista 5 tūkst. litų (1450 eurų) neturtinės žalos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt