Sportas

2021.01.28 07:59

„Žalgirio“ didvyriu Valensijoje tapęs Grigonis: smagu, bet tikiuosi, kad pasimokysime

LRT.lt2021.01.28 07:59

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Valensijoje vos nepaliko jau iškovotos pergalės. Martino Schillerio auklėtiniai, per paskutinę minutę iššvaistę 7 taškų persvarą, tik stebuklingo metimo dėka pasiekė pergalę (79:78).

Gyvybiškai svarbią pergalę Valensijoje nukalė komandos lyderis Marius Grigonis, kuris, likus šiek tiek daugiau nei 3 sekundėms, prasibrovė pro du varžovus ir fantastišku metu išplėšė pergalę.

„Gerai, kad išsigelbėjome. Dabar smagu, nes būtų buvusios labai slogios nuotaikos, – rūbinėje „Žalgiris TV“ sakė M. Grigonis. – Jau turėjome rungtynes, atrodė, jau viskas. Prepeličius meta, kai turime keistis, mūsų prancūzas (J. Lauvergne`as – LRT.lt.) sugalvojo kažką padaryti. Ta mūsų ataka buvo juokinga. Aš nemetu, kai likus 25 sekundėms būnu laisvas, kitas meta, nors turime laikyti kamuolį.

Aš tikiuosi, kad pasimokysime. Žaidėme labai kvailai, lyg ne Eurolygos komanda. Bet viskas gerai, dabar lengva, galime pasijuokti, kad vėl įkrito tas metimas.“

– Kokios buvo mintys prieš lemiamas 3 sekundes?

– Atsisėdome ir supratome, kad gavome tai, ko ir nusipelnėme. Jeigu sužaidi „durnai“, geros komandos tuo pasinaudoja. Treneris nubraižė derinį – tokį, kur Thomasas sako, jeigu nieko nerasiu, kamuolį iškart atiduosiu tau, tai ir atidavė. Gerai viskas, kas gerai baigiasi. Nežinau, smagu, reikia džiaugtis.

– Atrodo, kad Thomasas Walkupas užtruko su perdavimu. Koks buvo tas derinys?

– Buvo toks, kad prie tritaškio išeis Milas (Milaknis) arba Lauvergne`as po krepšiu. Niekas nesigavo, tai vėl teko improvizuoti.

Dar vienas Grigonio stebuklas – iš „Žalgirio“ rankų slydusią pergalę išlaikė įspūdingu metimu

– Buvo momentas, kai pirmavote 10 taškų. Kaip atsitiko, kad nepavyko išlaikyti to pranašumo?

– Kaip ir sakiau, tas epizodas su Prepeličiumi, kur akivaizdžiai reikia keistis. O ta mūsų ataka paskutinėmis sekundėmis – juokinga. Aš nemetu, kai likus 25 sekundėms būnu laisvas, kitas meta, nors turime laikyti kamuolį. Aš tikiuosi, kad pasimokysime.

– Pirmoje pusėje puikiai atakavote iš toli, bet antroje dalyje pataikymas jau nebuvo toks geras. Kas atsitiko?

– Žinojome, kad „Valencia“ į trečią kėlinį ateis su geresne energija. Kovėmės, bandėme atsakyti tuo pačiu ir realiai kontroliavome rungtynes visą laiką. „Valencia“ tikrai gera puola, o šiandien mes sužaidėme solidžiai gynyboje. Bet, sakau, tas galas galėjo viską nuvalyti ir išmesti į šiukšlinę, o tada būtų tekę į Vitoriją vykti liūdnomis nuotaikomis. Dabar nuotaikos visai geros, turime jau vieną pergalę, bet reikia dar vienos.

– Paskutinė ataka, kaip ir visas ketvirtasis kėlinys, atrodė labai sudėtingai. Kaip iš viso pavyko atlikti tą metimą?

– Jie žaidė taip, jog mažiukai priekyje viską keičia, o dideli lieka apačioje. Pagavau kamuolį ir pagalvojau, kad mesiu tritaškį arba bandysiu veržtis. Tada pamačiau, kad Hermannssonas ateina, dariau verpstę ir pamačiau, kad abu palikau už nugaros. Tiesiog mečiau ir, žiūriu, vidus. Smagu.

– Kaip greitai tokiose situacijose tiksi tos sekundės ir kokios mintys sukasi galvoje?

– Jeigu ir lekia tos mintys, tai taip greitai, kad niekas neužsifiksuoja. Gauni ir žinai, kad kažkaip reikia prieiti iki tos skylės. Bandai įmesti ir tiek.

– Ar paskutinės minutės pertraukėlės metu nebuvo pikta dėl to, kaip pakrypo rungtynės?

– Sakiau, kad gavom, ko nusipelnėm. Dabar išsigelbėsim arba ne. Išsigelbėjome, vadinasi, nusipelnėme laimėti.