Sportas

2021.01.28 07:04

Grigoniu paskutinės atakos metu neabejojęs Schilleris: tai didelė pergalė visai komandai

LRT.lt2021.01.28 07:04

Kauno „Žalgiris“ po dar vienos dramos įsirašė svarbią pergalę. Dvigubą Eurolygos savaitę pradėję kauniečiai po Mariaus Grigonio metimo paskutinėmis sekundėmis 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23) palaužė vietos „Valencia“.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais, tačiau kelios nedovanotinos klaidos gynyboje leido „Valencia“ sugrįžti į rungtynes ir persverti rezultatą savo naudai – 78:77.

Visgi iki kėlinio pabaigos buvo likusios 3,3 sekundės, „Žalgiris“ rezgė paskutinę ataką, kurios metu kamuolį gavęs M. Grigonis įspūdingu šūviu išplėšė pergalę.

Dar vienas Grigonio stebuklas – iš „Žalgirio“ rankų slydusią pergalę išlaikė įspūdingu metimu

Po rungtynių kepurę prieš auklėtinius nukėlė Martinas Schilleris, kuris nesureikšmino paskutinės minutės įvykių prie „Žalgirio“ krepšio.

„Esame labai laimingi dėl šios pergalės. Mums buvo svarbu palaikyti gerą ritmą gynyboje, tačiau pirmajame kėlinyje to pritrūko. Vėliau tą sutvarkėme ir pastangos gynyboje leido pagalvoti apie pergalę“, – „Žalgiris TV“ sakė strategas.

– Nigelas Hayesas rungtynes pradėjo trečioje pozicijoje. Koks buvo planas?

– Pirmose atakose vyrukai viską darė teisingai, bet mums kažkiek pritrūko išpildymo. Atsimenu situacijas, kai turėjome keistis, bet negalėjome išlaikyti varžovų priekyje. Gerai gynėmės, bet neatkovojome kamuolio.

Manau, kad nežaidėme pakankamai agresyviai prieš Marinkovičių. Pradžioje mums pritrūko kelių procentų išpildymo, bet vyrukai gana greitai visą tai ištaisė.

– Kas dėjosi jūsų galvoje per paskutines 45 sekundes, kai „Žalgiris“ iššvaistė 7 taškų persvarą?

– Tiesiog ataka po atakos. Nenoriu sakyti, kad turėjome taisyti dalykus – taip jau nutinka. Tokiose situacijose reikia reaguoti ir rasti teisingus sprendimus puolime. Nėra daug laiko apie tai galvoti.

– Tuo metu atsirado nemažai klaidų – įskaityti taškai po švilpuko, metimas, kai nereikia mesti bei metimas, kai mesti reikia. Kaip tą paaiškintumėte?

– Žinoma, mes tikėjomės to išvengti, bet iš kitos pusės, „Valencia“ ekipą, kuri yra viena geriausiai puolančių komandų Eurolygoje, per 40 minučių palikome su mažiau nei 80 taškų.

Kai rungtynes pradeda sunkiai, tai pareikalauja didelės psichologinės jėgos. Nenorėčiau išskirti tik tų epizodų rungtynių pabaigoje. Žinoma, apie juos dar kalbėsime ir bandysime pasimokyti.

– Dvi skirtingos pusės. Pirmoje dalyje puolime viskas veikė, judėjo kamuolys, o antroje viskas pasikeitė. Ar pokyčius savo žaidime atliko „Valencia“?

– Gynyboje jie tapo agresyvesni, žaidė fiziškiau. Kitas dalykas yra tas, kad tokiose atkakliose rungtynėse žaidimas sulėtėja ir komandos tampa atsargesnės. Taip jau nutinka.

– Ar gali atskleisti paskutinės atakos planą?

– Planas buvo pelnyti taškus – du ar tris, tai jau nesvarbu. Ieškojome geriausio metimo, bet gynyboje jie buvo puikiai pasiruošę. Visgi tai yra krepšinis – Marius pagavo kamuolį ir pataikė dar vieną sudėtingą metimą.

– Ar iš Mariaus Grigonio jautėsi pasitikėjimas paskutinės atakos metu?

– Manau, kad jis labai savimi pasitiki ir tą yra įrodęs ne tik šiame sezone, bet ir visos savo karjeros metu. Jis tikrai nevengia tokių metimų. Mums buvo svarbu suteikti jam poilsio likus 4 minutėms, nes prieš tai jis daug rungtyniavo. Tada kelioms minutėms aikštėje pasirodė Rokas Jokubaitis, o rungtynių pabaigoje Marius atrado energijos savyje ir galėjo atlikti tokį metimą.

– Kaip iš šalies atrodė atsarginių suolas, kai per tokį trumpą laiką buvo iššvaistyti 7 taškai. Ar reikėjo kažką pasakyti žaidėjams, kad jie nenuleistų galvų?

– Ne. Dar kartą pasikartosiu – ataka po atakos. Turėjome 3 sekundes, o tai yra pakankamai metimui atlikti. Koncentravomės į atakos išpildymą.

– Iš rūbinės girdisi daug garsų. Kaip manote, kas ten vyksta?

– Tai didelė pergalė, todėl jie yra laimingi. Kartais sunku tą pasakyti, bet tikrai jaučiu, kad mes kontroliavome rungtynes ir nusipelnėme šios pergalės. Vyrukai yra laimingi, sugebėjome iškovoti pergalę.