2021.01.27 21:19

Grigonis stebuklingu metimu išplėšė „Žalgirio“ pergalę Valensijoje

LRT.lt2021.01.27 21:19

Dar vieną dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ (13-9) krepšininkai. Po Mariaus Grigonio metimo aidint sirenai žalgiriečiai 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23) įveikė „Valencia“ (11-11) ekipą.

Likus 3 sekundėms iki rungtynių pabaigos Kauno „Žalgiris“ buvo atsilikęs 1 tašku. Atrodė, kad situacija jau beviltiška, kadangi kamuolį M. Grigonis priėmė sudėtingoje situacijoje, bet viskas ir vėl sėkmingai baigėsi Kauno ekipai – M. Grigonis sugebėjo įveikti varžovų gynybą ir beveik krisdamas sirenai aidint pataikė pergalę išplėšusį metimą.

Dar vienas Grigonio stebuklas – iš „Žalgirio“ rankų slydusią pergalę išlaikė įspūdingu metimu

Rungtynių pradžioje gynyboje klydę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai buvo praleidę „Valencia“ į priekį, bet sėkmingo puolimo dėka sugebėjo išlyginti rezultatą – 20:20.

Antrajame kėlinyje užsikūrusi Kauno komandos puolimo mašina pradėjo tolti nuo Valensijos krepšininkų, po taiklaus N. Hayeso tritaškio Kauno ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 36:47. Pirmąją rungtynių pusę sėkmingai pabaigusi „Žalgirio“ ekipa į didžiąją pertrauką išėjo turėdami net 11 taškų pranašumą.

Trečiojo kėlinio pabaigoje susiėmė Valensijos krepšininkai ir po spurto 7:2 sumažino „Žalgirio“ pranašumą – 55:60.

Ketvirtajame kėlinyje pradėjo strigti „Žalgirio“ puolimas, o tuo pasinaudojusi „Valencia“ ekipa sugebėjo beveik išlyginti rezultatą.

Rungtynių pabaiga sukūrė Šekspyro plunksnos vertą scenarijų.

Likus 7 sekundėms iki rungtynių pabaigos prieš metantį N. Kaliničių prasižengė N. Hayesas. „Valencia“ krepšininkas realizavo du baudos metimus iš trijų, o po pramesto trečiojo bandymo „Žalgiris“ kamuolio atsikovoti nesugebėjo. Valensijos krepšininkai atrado komandos draugą ir sunkų metimą iš trijų taškų zonos pataikė S. Van Rossomas bei išvedė „Valencia“ į priekį – 78:77.

Paskutinių 2 minučių „Žalgirio“ drama Valensijoje – nuo Petrausko pranašystės iki Grigonio lemtingo šūvio

Žalgiriečiams pergalei išplėšti buvo likusios vos trys sekundės.

Sunkiai rungtynėse įsibegėjęs M. Grigonis „Žalgiriui“ pelnė 12 (2/5 dvit., 1/1 trit. 5/7 baud. met.) taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Geriausiai šiandien „Žalgirio“ gretose pasirodė Augustine'as Rubitas, kuris Kauno ekipai pelnė net 17 (4/5 dvit., 3/4 trit.) taškų, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

„Valencia“ į priekį vedė 18 (4/6 trit.) taškų pelnęs Klemenas Prepeličius, kuris surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“: A. Rubitas (4/5 dvit., 3/4 trit.) 17, J. Lauvergne'as (12 atk. kam.) 13, M. Grigonis (2/5 dvit., 1/1 trit. 5/7 baud. met.) 12, R. Jokubaitis (5/5 dvit.) 10, P. Jankūnas (3/3 dvit.) 8.

„Valencia“: K. Prepeličius (4/6 trit.) 18, L. Labeyrie 17, M. Hermannssonas 13.

Kauno „Žalgirio“ ir „Valencia“ rungtynių įsimintiniausios akimirkos

*****

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: „Valencia“ - Kauno „Žalgiris“ 79:78 (20:20, 27:18, 13:17, 19:23).

Prieš metantį N. Kaliničių prasižengia N. Hayesas ir du baudos metimus iš trijų realizavęs Valensijos krepšininkas sumažina Kauno ekipos pranašumą, o po to neatkovojęs kamuolio „Žalgiris“ neapsigina, „Valencia“ pataiko tritaškį ir išsiveržia į priekį – 78:77.

Tritaškiais apsimaino abi komandos ir „Žalgiris“ nepabėga nuo varžovų – 73:77.

Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos įspūdingą metimą atsilošus pataikė A. Rubitas ir padidino „Žalgrio“ pranašumą – 67:74. A. Rubitas rungtynėse spėjo pelnyti jau 17 taškų.

Į sunkų ir klampų žaidimą įsivėlė abi komandos. Po J. Lauvergne'o dviejų pramestų baudos metimų rezultatas – 67:70.

Puolime užstrigo žalgiriečiai, o tuo pasinaudojusi "Valencia" sugebėjo sumažinti atsilikimą iki keturių taškų. Valensijos komandoje kol kas fantastiškai žaidžia L. Labeyrie, kuris turi jau 16 (4/4 dvit., 2/5 trit.) taškų.

Taškais paskutiniojo kėlinio pabaigoje apsikeitė abi komandos, bet „Žalgiris“ sugebėjo išlaikyti pranašumą – 57:64. Kol kas Kauno ekipoje rezultatyviausiai žaidžia A. Rubitas, kuris turi 13 taškų.

Po trečiojo kėlinio: „Valencia“ - Kauno „Žalgiris“ 55:60 (20:20, 18:27, 17:13).

Sėkmingiau trečiąjį ketvirčio pabaigą sužaidė Valensijos krepšininkai, kurie spurtavę 7:2, sumažino „Žalgirio“ pranašumą – 55:60.

5 iš eilės L. Labeyrie taškai priartino „Valencia“ ekipą – 46:52. Kauniečiai į tai atsakė savo 4 taškais be atsako ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 46:56.

Sėkmingai trečiąjį kėlinį pradėjo Kauno „Žalgiris“ ir atstatė dviženklį pranašumą – 41:52.

*****

Po dviejų kėlinių mintimis su LRT žiūrovais pasidalino Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Priešnuodžių nuo „Žalgirio“ pikenrolų neradusi „Valencia“ po 2 kėlinių atsilieka 9 taškais

*****

Po antrojo kėlinio: „Valencia“ - Kauno „Žalgiris“ 38:47 (20:20).

„Žalgiris“: A. Rubitas 11, J. Lauvergne'as 9, P. Jankūnas 8.

„Valencia“: K. Prepeličius 8, S. Van Rossomas 6, L. Labeyrie 5.

Po taiklaus N. Hayeso tritaškio Kauno ekipa pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 36:47. Tritaškius šiose rungtynėse žalgiriečiai kol kas meta net 77,8 proc. taiklumu.

Po taiklių M. Grigonio baudų metimų spurtavęs 2:10 „Žalgiris“ išsiveržia į priekį – 35:42.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Valencia“ išlieka priekyje – 33:32. Valensijos komandos gretose rezultatyviausiai žaidžia Klemenas Prepeličius, kuris turi 8 taškus.

Praėjus trims minutėms antrajame kėlinyje pirmauja „Valencia“ – 28:25. „Žalgirio“ gretose puikiai kėlinį pradėjo Rokas Jokubaitis, kuris savo sąskaitoje turi jau 4 taškus ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Po pirmojo kėlinio: „Valencia“ - Kauno „Žalgiris“ 20:20.

Paulius Jankūnas atidaro „Žalgirio“ taškų sąskaitą, o pirmuosius „Valencia“ ekipos taškus tritaškiu pelno Vanja Marinkovičius – 3:2.

Valensijos krepšininkai pelno 7 taškus iš eilės ir priverčia Martiną Schillerį prašyti minutės pertraukėlės – 10:2.

Kauno ekipai stinga komunikacijos gynyboje, bet atgijęs puolimas leidžia priartėti prie šeiminkų ir įpusėjus pirmajam kėliniui – 14:12.

Po permainingos pirmojo kėlinio pabaigos „Žalgirio“ komandai pavyko išlyginti rezultatą – 20:20. Tiesa, Kauno krepšininkai vis dar susiduria su bėdomis gynyboje.

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne`as.

„Valencia“ penketas: Samas Van Rossomas, Vanja Marinkovičius, Nikola Kaliničius, Louisas Labeyrie, Mike’as Tobey.

*****

Prieš rungtynes „Eurolyga per LRT“ studijoje varžovų ir pačių žalgiriečių žaidimą aptarė treneris Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. „Žalgiris“ meta iššūkį „Valencia“ klubui: ar pavyks atsirevanšuoti?