Sportas

2021.01.27 18:01

Aukcione parduodama dalis Lietuvos krepšinio istorijos – 1992 m. olimpinių žaidynių krepšinio lenta su lanku

LRT.lt2021.01.27 18:01

Ar norėtumėte savo krepšinio aikštėje mėtyti į krepšį, kurį skrodė taiklūs Arvydo Sabonio ir Michaelo Jordano metimai? Tokia galimybė atsirado viename internetiniame aukcione, kuris parduoda 1992 m. Barselonos olimpinių žaidynių krepšinio turnyre naudotą lentą su lanku ir tinkleliu.

Internetiniame aukcione „Golden Auction“ parduodamo krepšinio istorijos egzemplioriaus pradinė kaina yra 25 tūkst. JAV dolerių, tačiau neabejojama, kad ši suma tikrai išaugs.

2015 m. Barselonos olimpinių žaidynių krepšinio finalo kamuolys buvo parduotas net už 230 tūkst. dolerių.

Šią lentą iškart pasibaigus žaidynėms tiesiai iš jų organizatorių įsigijo vienas iš žaidynių darbuotojų. Aukciono puslapyje teigiama, kad aukciono laimėtojas gaus visus autentiškumą patvirtinančius dokumentus.

Teigiama, kad lenta yra akivaizdžiai naudota, matosi dėvėjimo žymės, ant jos krašto priklijuotas visose to metu nuotraukose matomas FIBA lipdukas. Krepšinio lankas yra su originaliu tinkleliu iš 1992 m. žaidynių.

Visos 1992 m. krepšinio turnyro rungtynės vyko toje pačioje Barselonos arenoje, tad teoriškai kažkur turėtų būti ir antra tokia lenta su lanku. Ar ji išsaugota iki mūsų dienų – nėra žinoma.

1992 m. žaidynėse JAV atstovavo iš pirmo ryškumo žvaigždžių sudaryta „Svajonių komanda“ su Michaelu Jordanu, Scottie Pippenu, Karlu Malone`u, Patricku Ewingu, Charlesu Barkley, Larry Birdu ir kitais.

Visas 8 pergales iškovoję amerikiečiai varžovus triuškino vidutiniu 40 taškų skirtumu, o pusfinalyje 127:76 įveikė Lietuvos krepšininkus su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu, Rimu Kurtinaičiu ir Artūru Karnišovu.

Finale JAV krepšininkai 117:85 įveikė Kroatiją.

Aukcione dalyvauti galite paspaudę čia.