Sportas

2021.01.27 13:28

Seksualinės prievartos skandalas Graikijos sporte plečiasi – suimtas 13-metę „pamilęs“ treneris

LRT.lt2021.01.27 13:28

Graikijos olimpinės čempionės Sofios Bekatorou atskleistas seksualinės prievartos skandalas šalyje plečiasi lyg nuo kalno paleista sniego gniūžtė. Graikijos žiniasklaida praneša, kad sulaikytas 38 metų treneris, prieš 9 metus išnaudojęs 13-metę sportininkę ir žadėjęs ją vesti.

„Athens News Agency“ skelbia, kad treneris, kurio tapatybė nėra atskleidžiama, prievartavo ir kitaip seksualiai išnaudojo tuomet tik 13 metų auklėtinę, tačiau pats kaltinamasis savo kaltę neigia.

Dar prieš sulaikymą vyras Graikijos televizijos eteryje davė interviu, kuriame kaltinimus su mergaite pavadino „platoniškais“.

„Negaliu priimti žodžio „prievartavimas“, nes tai įvyksta prieš kurios nors pusės valią. Kai vyksta kažkas abipusiai priimtino, nemanau, kad tai yra prievarta.

Priešingai, mes vienas kitam turėjome jausmus ir buvome sutarę, kad jai užaugus, mes susituoksime. Laukiau, kol ji suaugs, nes ją mylėjau, nežinau, kaip jums tai paaiškinti“, – televizijoje kalbėjo treneris, kuriam oficialiai pareikšti kaltinimai prievartavimu ir vaikų seksualiniu išnaudojimu.

Anot jo, jis palaukė kol merginai sukako 18 metų, o tada pasipiršo. Dabar 21-erių mergina liudijo kartu su tėvais. Nei jos, nei įtariamojo tapatybė nėra atskleidžiama.

Ši istorija į viešumą iškilo po to, kai sausio 18 dieną 2004 m. buriavimo varžybų olimpinė čempionė Sofia Bekatorou prabilo apie jaunystėje patirtą seksualinę prievartą.

Dabar 43 metų moteris atskleidė, kad dar 1998 metais, kai jai buvo 21-erių, varžybose patyrė seksualinę prievartą iš aukštas pareigas tuomet Graikijos buriavimo federacijoje užėmusio asmens.

Ji neatskleidė jo pavardės, o Graikijos buriavimo federacija netrukus paskelbė apie viceprezidento Aristido Adamopoulo atsistatydinimą. Tiesa, S. Bekatorou tiesiogiai neįvardijo, kad ją prievartavo būtent šis asmuo.

S. Bekatorou teigė, kad tuo metu bijojo, kad tiesios atskleidimas nutrauks jos sportinę karjerą, o dabar prabilo dėl to, kad jaunos merginos remtųsi jos pavyzdžiu ir nebijotų kalbėti, kai patiria seksualinę prievartą.

Sportininkės atskleista tiesa jau paskatino ne vieną jauną sportininkę Graikijoje kalbėti apie patirtą prievartą.

S. Bekatorou jau sulaukė Graikijos prezidentės Katerina Sakellaropoulou palaikymo ir buvo susitikusi su ja.