Sportas

2021.01.27 12:31

Naujas scenarijus: olimpines žaidynes vietoj Tokijo siūlosi organizuoti Florida

LRT.lt2021.01.27 12:31

Floridos valstijos finansų direktorius Jimmy Patronis kreipėsi į tarptautinį olimpinį komitetą (IOC) su siūlymu perimti 2021 m. olimpines žaidynes, jeigu Tokijas vis dėlto negalės priimti žaidynių, praneša tampabay.com.

„Kas ir kokių apsisaugojimo priemonių turėtume imtis, aptarkime jas ir įvykdykime“, – laiške IOC prezidentui Thomui Bachui rašo J. Petronis.

Praėjusią savaitę britų dienraštis „The Times“ pranešė turintis informacijos iš aukščiausio rango Japonijos politikų, jog jau svarstoma atšaukti Tokijo žaidynes ir visą dėmesį skirti tam, kad Japonijoje vyktų 2032 m. žaidynės.

Šią informaciją tą pačią dieną suskubo paneigti Tokijo žaidynių organizatoriai ir Japonijos premjeras Yoshihide Suga. Anot jo, gandai apie žaidynių atšaukimą yra „visiškas melas“.

Pagal paskutines visuomenės apklausas apie 80 proc. japonų norėtų, kad 2021 m. žaidynės jų šalyje nevyktų.

IOC atstovai J. Petronis atrašė, jog komitetas yra visiškai užtikrintas, kad žaidynės Tokijuje vyks kaip numatyta.

J. Petronis savo laiške nenurodė, kiek kainuotų olimpinių žaidynių toks greitas perkėlimas į kitą valstybę ar kas padengtų tokius kaštus.

Jis Floridos variantą argumentavo tuo, kad šioje JAV valstijoje sporto renginiai iš esmės nebuvo sustoję. Orlando mieste pernai buvo sužaistas NBA „burbulas“, kuriame paaiškėjo lygos čempionai, Džeksonvilyje vyko UFC turnyras, Majamyje sužaistas studentų amerikietiškojo futbolo čempionatas, o visai netrukus Tampoje su 22 tūkst. žiūrovų stadione vyks amerikietiškojo futbolo lygos (NFL) finalas „Super bowl“.

126 mln. gyventojų turinčioje Japonijoje iki šiol užfiksuoti daugiau nei 365 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu ir 5119 mirčių. Floridos valstijoje gyvena tik 21 mln. žmonių, bet čia užfiksuota daugiau nei 1,6 mln. užsikrėtimų ir 25293 mirtys.