Sportas

2021.01.27 09:33

Sporto žurnalistų apdovanojimuose – dvigubas LRT triumfas

LRT.lt2021.01.27 09:33

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) antradienį surengė tradicinius metų apdovanojimus, tiesa, jie pirmą kartą įvyko virtualioje aplinkoje. Net du bene svarbiausius prizus pelnė LRT sporto žurnalistai – LRT TELEVIZIJOS žurnalistė Brigita Virbalytė-Dimšienė ir buvęs portalo LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

B. Virbalytei-Dimšienei atiteko svarbiausias vakaro prizas – Romos Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus. Tai trečias kartas LSŽF istorijoje, kai šį apdovanojimą pelno LRT žurnalistai.

Brigita pandeminiais 2020 m. ne tik uoliai dirbo LRT TELEVIZIJOJE, kur nuolat kuria reportažus apie Lietuvos sportininkus, jų bėdas ir laimėjimus, bet ir rašė straipsnius portalui LRT.lt, o sporto srityje tapo viena ryškiausių šalies atlečių. B. Virbalytė-Dimšienė vienintelė iš Lietuvos lengvaatlečių, 2020 m. iškovojusi ir olimpinį kelialapį į Tokijo žaidynes.

„Man tikrai siurprizas, man dabar pradėjo kojos drebėti, tikrai nesitikėjau gauti apdovanojimo. Man labai džiugu, metai buvo sudėtingi, žinote, kad turiu dvi aistras – sportą ir sporto žurnalistiką. Vis dar noriu, kad svarbiausias man būtų sportas, bet šiemet daug dėmesio skyriau žurnalistikai, kad tai kompensuotų mano prarastas olimpines žaidynes.

Visų pirma dėkoju LRT kolegoms, kurie jau 14 metų kenčia mano stovyklas po šešias savaites, kurie mane daug ko išmokė, kurie mane palaiko. Man labai patinka, kad esu abiejose barikadų pusėse. Tikrai žinau, kad ateityje sporto žurnalistika bus mano numeris vienas“, – kalbėjo geriausia 2020 metų sporto žurnalistė.

Štai ir į apdovanojimų renginį Brigita prisijungė iš tolimosios Dominikos Respublikos, kur šiuo metu treniruočių stovykloje rengiasi trečiajam savo karjeros olimpiniam startui.

O štai neseniai portale LRT.lt darbus baigęs žurnalistas ir TV komentatorius Rytis Kazlauskas pelnė apdovanojimą už geriausią 2020 m. straipsnį Lietuvos sporto žiniasklaidoje. Jam atiteko Mindaugo Baryso vardo premija.

Laimėjimą R. Kazlauskui atnešė trijų straipsnių ciklas apie tarpukario Europos krepšinio čempiono Mykolo Ruzgio gyvenimą:

„Drąsiai galiu pasakyti, kad tai – didžiausias mano karjeros įvertinimas. Labai džiugu, kad įvertinamas mano didžiulis darbas – kelių mėnesių tyrimas, o vėliau apie mėnesį rašymas. Labai džiugu, kad esu įvertinamas kolegų, tai man labai laimingas vakaras“, – kalbėjo laureatas R. Kazlauskas.

R. Kazlauskas 2020 m. mėnesio geriausio darbo laureatu tapo du sykius, o 2018 m. buvo pripažintas geriausiu jaunuoju metų sporto žurnalistu.

Kiti 2020 m. LSŽF apdovanojimų laureatai:

Vytauto ir Vytauto V. Saulių premija geriausiam jaunajam sporto žurnalistui – Mažvydas Laurinaitis (TV3.lt);

Aleksandro Krukausko premija už gyvenimą, paskirtą sporto žurnalistikai, – Virginijus Razmantas (buvęs BNS sporto redaktorius);

Vytauto Gudelio premija už sporto idėjų propagavimą – Algirdas Klimkevičius, legendinis futbolo treneris, statistikas, istorikas, dėstytojas, treniravęs ir stipriausią Lietuvos futbolo komandą Vilniaus „Žalgirį“. A. Klimkevičius paskelbė gerokai daugiau nei 100 straipsnių ir parašė daugiau nei dešimt knygų Lietuvos futbolo, sporto istorijos tema;

Metų nuotrauka – Elvis Žaldaris ir jo nuotrauka, kurioje užfiksuoti Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, dėkojantys savo sirgaliams, kurie dėl pandemijos negali patekti į stadioną, bet palaiko komandą susirinkę šalia stadiono;

Metų pašnekovas – Valdas Dambrauskas, futbolo klubo Razgrado „Ludogorec“ treneris;

Metų citata – Žydrūnas Urbonas, Utenos „Juventus“ krepšinio klubo treneris: „Su žmona tiek negyvenu kiek su šiais vyrais, juk dukart per dieną nuogi duše prausiamės. Jie buvo absoliučiai verti finalinio ketverto“;

Metų sporto renginys – krepšinio turnyras „Hoptrans 3x3“ Palangoje;

Metų sporto iniciatyva – dviratininkų projektas „Giro d`ItaLIETUVA“. Dviratininkai iš Klaipėdos Justas Beniušis ir Denas Masiulis per karantiną Lietuvoje įveikė visą prestižinių lenktynių „Giro d`Italia“ kilometražą – 3600 km.