Sportas

2021.01.26 14:40

Prieš kovą Valensijoje Schilleris išskyrė „Valencia“ atakas ir žaidimą baudos aikštelėje

LRT.lt2021.01.26 14:40

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų laukia dviguba Eurolygos savaitė Ispanijoje, o pirmoji stotelė jau trečiadienį bus kova su „Valencia“ ekipa. Būtent ši ekipa Eurolygos sezono pradžioje nutraukė kauniečių keturių iš eilės pergalių seriją, bet šiuo metu turi viena pergale mažiau nei kauniečiai.

„Valencia“ yra labai gerai atakuojanti komanda, kuri yra antra lygoje pagal puolimo reitingą, geriausiai metanti dvitašius, trečia pagal baudų pataikymą ir pirma pagal rezultatyvius perdavimus.

Kaip jie pasiekia tą efektyvumą? Pristatydami kamuolį kuo arčiau krepšio su prasiveržimais ir žaidimu nugara į krepšį. Jie turi puikų ūgį 3–5 pozicijose ir labai subrendusią komandą, ne vieną žaidėją, kuris atsakingas už perdavimus. Yra keturi žaidėjai, kurie renka tuos rezultatyvius perdavimus. Tai labai subrendusi ir patyrusi komanda, mums bus puikus iššūkis“, – prieš rungtynes kalbėjo „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

Kauniečių treneris išskyrė Nikola Kaliničiaus ir Bojano Dubljevičiaus pavojų, kai jie žaidžia baudos aikštelėje, ypač nugara į krepšį. Pirmasis jų rungtynėse Kaune pelnė 14, antrasis – 16 taškų.

„Jeigu tik įmanoma, neleisti įmesti jiems kamuolį po krepšiu, kad jie negautų jo arti krepšio per lengvai. Tai bendra idėja, bet tai nėra lengva įgyvendinti“, – teigė M. Schilleris.

„Valencia“ rungtynėse greičiausiai neturės Joano Sastre bei galimai Derricko Williamso. Vis dėlto kauniečių strategas patikino, kad mačui rengiasi taip, lyg amerikietis žaistų.

Nors varžovai laimėjo tik vienerias iš pastarųjų 5 mačų Eurolygoje, M. Schilleris to nesureikšmina, nes „Valencia“ žaidė be savo lyderio.

„Reikia visada matyti kontekstą, kodėl taip yra. Buvo iškritęs Dubljevičius, tai yra jų svarbiausias žaidėjas, jo sugrįžimas keičia labai daug ką. Labeyrie grįžta į ketvirtąją poziciją, jų balansas puolime tampa geresnis“, – sakė austras.

Į Ispanija LKL čempionai išvyksta tik su 11 žaidėjų, mat po koronaviruso dar nepasveiko Marekas Blaževičius. M. Schilleris teigė, kad jo savijauta jau yra geresnė, centras nebekarščiuoja, bet dar nėra prisijungę prie komandos.

Paklaustas apie laukiantį labai sunkų tvarkaraštį ir galimybes dar daugiau jaunimo įvesti į mačus LKL, M. Schlleris teigė, kad visada stengiasi tai padaryti.

„Bendrai kalbant, turbūt matėte praėjusias rungtynes, kuriose žaidė du mūsų jauni žaidėjai iš dublerių komandos nemažai minučių. Mes palaikome ryšį su antra komanda, esame vienas didelis klubas, jų darbas mums labai svarbus. Visada ieškome, kaip galime kuo labiau įvesti jaunimą, kaip pailsinti žaidėjus, kurie gauna daug minučių Eurolygoje“, – kalbėjo M. Schilleris.

Paklaustas, ar rungtynės išvykoje ir namuose kažkuo skiriasi, kad arenose nėra žiūrovų, „Žalgirio“ treneris teigė, kad namų komanda vis dar turi nedidelį pranašumą – jai nereikia niekur keliauti.

„Taip, Kaune nėra mūsų didžiausio pranašumo – baltai žalios sienos – bet rungtynės namuose visoms komandoms yra pranašumas. Vien dėl to, kad nereikia niekur keliauti, gali treniruotis savo rimtu, miegoti savo lovoje. Skirtumas yra, bet jis mažesnis“, – pokalbį su žiniasklaida užbaigė M. Schilleris.