Sportas

2021.01.26 15:34

Per karantiną Vilniuje – 100 dalyvių padelio teniso turnyras, federacijos prezidentas čia bėdos nemato

Paulius Cubera, LRT.lt2021.01.26 15:34

Šalyje siaučiantis koronavirusas ir jau daugiau nei mėnesį galiojantis griežtas karantinas netapo kliūtimi savaitgalį Vilniuje vykti padelio teniso turnyrui, jame dalyvavo apie šimtą dalyvių. Nors Lietuvos padelio teniso federacijos prezidentas Liutauras Radzevičius teigė, kad turnyre dalyvavo tik aukšto meistriškumo sportininkai, tačiau suskaičiuoti jų pats nepajėgė.

„Klaipėda Padel“ feisbuko paskyroje savaitgalį dalytasi vaizdais iš padelio teniso turnyro, juose matomi sportininkai, stovintys vienas šalia kito, ant apdovanojimų pakylos, nedėvintys kaukių.

Šiuo metu Lietuvoje pagal karantino apribojimus gali vykti tik aukšto meistriškumo sporto varžybos, tačiau, Padelio federacijos prezidento L. Radzevičiaus teigimu, Vilniuje vykęs turnyras „Vamos“ toks ir buvo.

Anot jo, turnyras buvo suderintas su policija, ji leido klaipėdiečiams atvykti į turnyrą su leidimais, mat judėjimas tarp savivaldybių yra uždarytas.

„Tai buvo aukšto meistriškumo sportininkai – pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai. Kad patektų į tokius čempionatus, jie turi Lietuvos čempionate laimėti prizinę vietą. Šiuo metu visoje Lietuvoje niekas nevyksta dar ir dėl to, kad Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys neturi nė vieno dengto padelio korto. Tik Vilniuje sportininkai turi galimybę ruoštis pasaulio ar Europos čempionatams“, – pokalbį su LRT.lt pradėjo L. Radzevičius.

#vamos turnyras prasideda 👍🏻👍🏻👍🏻

Posted by Klaipėda Padel on 2021 m. sausio 23 d., šeštadienis

Anot Padelio federacijos prezidento, savaitgalio turnyre dalyvavo virš 100 sportininkų – 50 žaidė vieną dieną, kiti 50 žaidė kitą dieną.

Tiesa, iš kur Lietuvoje yra 100 aukšto meistriškumo padelio teniso sportininkų, L. Radzevičius taip ir negalėjo pasakyti.

„Žinau, kad čempionais tapo buvę Lietuvos teniso rinktinės nariai, dabar padelio teniso rinktinės kandidatai. Lietuva turi iš viso 300 padelio žaidėjų, kurie turi licencijas. Tie, kurie ruošiasi dalyvauti pasaulio ar Europos čempionate arba žais Lietuvos čempionate, kad patektų į tuos tarptautinius turnyrus, kaip ir kitų sporto šakų atstovai, turi teisę žaisti“, – teigė L. Radzevičius.

Anot pašnekovo, aukšto meistriškumo sportininkų licencijas turi tie padelio teniso žaidėjai, kurie dalyvauja ar rengiasi dalyvauti pasaulio arba Europos čempionate, yra dalyvavę nacionaliniuose Lietuvos čempionatuose.

Paklaustas, ar kartelė nenuleista per žemai ir ko reikia, norint dalyvauti Lietuvos čempionate, L. Radzevičius teigė, kad tai tikrai nėra paprasta. Norėdamas dalyvauti Lietuvos čempionate, anot pašnekovo, žaidėjas turi priklausyti padelio teniso klubui, klubas skirsto sportininkus į lygius, reikia sumokėti starto mokestį. Anot prezidento, šiuo metu federacija turi apie 20 sportininkų, kurie priskiriami A lygiui, bei apie 30, kurie yra B+ lygio.

Visi žemesnių lygių sportininkai, anot paties L. Radzevičiaus, nėra priskiriami aukšto meistriškumo sportininkų kategorijai. Tad kokiu būdu ir pagal kokias karantino išimtis savaitgalį galėjo vykti turnyras su daugiau nei 100 dalyvių, prezidentas taip ir nepaaiškino.

Feisbuko grupės „Klaipėda Padel“ paskyroje skelbiama tėvo ir sūnaus nuotrauka bei pasidžiaugta, kad šis duetas užėmė pirmąją vietą savo kategorijos varžybose. Paklaustas, ar tai yra aukšto meistriškumo sportininkų kategorijai sąžiningai priskirti žaidėjai, prezidentas aiškiai atsakyti negalėjo.

Viena gražiausių #vamos turnyro kovų. Tėvo ir sūnaus komanda ir laimėta pirma vieta pogrupyje.

Posted by Klaipėda Padel on 2021 m. sausio 24 d., sekmadienis

„Jaunasis yra gana aukšto lygio tenisininkas, vyresnysis yra viena iš pirmųjų Lietuvos veteranų rakečių, dalyvaus pasaulio veteranų čempionate. Ar abu aukšto meistriškumo? Sūnus – taip. Tėvo nemačiau žaidžiant, bet žinau, kad mėgėjų tenise jis yra vienas pirmųjų rakečių, ruošiasi dalyvauti pasaulio veteranų čempionate“, – teigė L. Radzevičius.

Lietuvoje veteranų čempionatuose dalyvaujantys jokių sporto šakų atletai nėra priskiriami prie aukšto meistriškumo sportininkų.

Kalbėdamas su LRT.lt federacijos prezidentas bandė argumentuoti, kad sportininkai neturi galimybės treniruotis ir žaisti, o šios varžybos yra vienintelės, kurios vyksta. L. Radzevičius teigė, kad Lietuvoje vyksta NKL čempionatas, kuriame žaidžia daugiau kaip 40-ies metų sulaukę broliai Lavrinovičiai, anot jo, tai yra tas pats, kaip padelio teniso „Vamos“ turnyras.

„Teniso aikštė yra keliais metrais ilgesnė už krepšinio, platesnė, žaidžia 4 žmonės, padelio teniso aikštėje žaidžia 4. Tenisas nevyksta, toks jų sprendimas, padelio teniso čempionatas vyks, bus karantinas ar nebus“, – užtikrino L. Radzevičius.

Anot L. Radzevičiaus, turnyre buvo pakankamai saugomasi nuo koronaviruso: „Žaidėjai negali naudotis rūbinėmis ir dušais, rengiasi ir prausiasi namuose arba viešbutyje, keičiasi pusėmis nesusitikdami, žaidžia tik naujais kamuoliukais, nesisveikina. Kiekvienam žaidėjui tenka po 50 kv. metrų ploto.“

Lietuvos teniso sąjungos pozicija

Lietuvos teniso sąjunga ragina atskirti dažnai painiojamas sporto šakas ir teigia, kad aukšto sportinio meistriškumo pažymėjimų ji neišduoda.

„Paskutinėmis dienomis kilo nemažas triukšmas dėl savaitgalį Vilniuje vykusių padelio teniso varžybų. Ir nors teniso ir padelio sporto šakų veiklą ir vystymą Lietuvoje vykdo skirtingos federacijos, tam tikruose padelio teniso atstovų pasisakymuose galima buvo įžvelgti užuominų, kad neva situacija su karantino ribojimų laikymusi abiejų sporto šakų yra identiška.

Todėl Lietuvos teniso sąjungos (LTS) vardu noriu dar kartą patikslinti informaciją dėl mūsų taikomo aukšto meistriškumo sportininkų apibrėžimo. Lietuvos teniso sąjunga aukštojo sportinio meistriškumo sportininkais pripažįsta tuos žaidėjus, kurie turi ATP, WTA, ITF ar LTS reitingus. Jokių kitokių aukšto sportinio meistriškumo kriterijų LTS nepripažįsta ir neišduoda tai patvirtinančių pažymėjimų.

Aukšto sportinio meistriškumo tenisininkų treniruotes organizuoja ir už visų saugumo reikalavimų laikymąsi yra atsakingas sportininko klubas, su LTS turintis suderinti treniruočių tvarkaraštį, vietą ir jose dalyvaujantį trenerį. Be to, šią savaitę LTS raštu kreipėsi į Vyriausybės atstovus su prašymu pateikti informaciją apie galimus karantino apribojimų švelninimus tenisui (įvertinant tai, kad vienetų tenisas yra viena iš saugiausių sporto šakų, vertinant jį pagal esamus ploto, žmonių skaičiaus ribojimus). Sulaukę valstybės institucijų atsakymo, apie jį nedelsdami informuosime teniso bendruomenę“, – teigė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.