Sportas

2021.01.26 08:45

Italijos laukia rusų likimas – be vėliavos ir himno olimpinėse žaidynėse

LRT.lt2021.01.26 08:45

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) grasina Italijai rimtomis sankcijomis, jeigu šalies valdžia nesustabdys kišimosi į Italijos olimpinio komiteto (CONI) veiklą, praneša insidethegames.biz. Pranešama, kad Italija gali netekti teisės Tokijo žaidynėse dalyvauti su savo vėliava ir valstybiniu himnu.

Konfliktas su IOC prasidėjo tada, kai Italijos vyriausybė nusprendė sukurti atskirą organą, kuris skirstytų valdžios suteikiamos sporto pinigus. Šią veiklą visada vykdė CONI, o IOC yra prieš bet kokį valdžios kišimąsi į sportą.

Kaip praneša „La Repubblica“, sprendimas dėl Italijos gali būti priimtas jau artimiausiame IOC Vykdomojo komiteto susitikimas, kuris numatytas sausio 27 d.

CONI prezidentas Giovanni Malago pirmadienį kalbėjo prieš šalies Senatą, įspėdamas, kad Italijos lauks griežtos sankcijos.

Italijos parlamentas jau priėmė įstatymą, pagal kurį valdžios kontroliuojamas organas būtų atsakingas už pinigų skirstymą šalies federacijoms. Olimpinė chartija griežtai draudžia valstybei kišis į sportą, o šis įstatymas priimamas kaip tiesioginis kišimasis.

Italijos sporto ministras Vincenzo Spadafora dar lapkritį IOC laiške teigė, kad net ir priėmus įstatymą CONI išlaikytų nepriklausomybę.

Be vėliavos ir himno praradimo Tokijuje italams gali grėsti ir rimtesnės sankcijos – 2026 m. žiemos olimpinių žaidynių Turine praradimas.