Sportas

2021.01.25 21:24

Rusijos sporto ministras ragina nepolitikuoti ir „daryti savo darbą“ lengvosios atletikos žvaigždę Lasickienę

LRT.lt2021.01.25 21:24

28-erių metų Rusijos lengvosios atletikos žvaigždė, pasaulio ir Europos čempionė Marija Lasickienė toliau negaili kritikos Rusijos sporto valdžiai.

Šuolininkei į aukštį šį kartą užkliuvo noras pakeisti dabartinį Rusijos lengvosios atletikos federacijos (RLAF) prezidentą Petrą Ivanovą.

P. Ivanovas gali būti priverstas pasitraukti iš šio posto dėl to, kad buvo paskirtas Federalinės antimonopolinės tarnybos (FAS) pavaduotoju. Po 2009-aisiais priimto įstatymo Rusijos sporto federacijoms negali vadovauti valstybės tarnautojai.

Be to, P. Ivanovui turėtų būti uždrausta lankytis bet kuriose tarptautinėse varžybose, įskaitant olimpines žaidynes.

M. Lasickienė teigia, kad nesupras nei Rusijos sporto ministerijos, nei Vyriausybės, jeigu P. Ivanovas paliks savo postą. Ji nepateisins tokio sprendimo, kuris įneš dar daugiau sumaišties į Rusijos lengvosios atletikos bendruomenę.

Tiesa, į lengvaatletės kritiką atsakė Rusijos sporto ministras Olegas Matycinas, kuris vertina M. Lasickienę kaip sportininkę, tačiau ragina labiau pasidomėti situacija.

„Marija yra puiki atletė ir turi teisę išsakyti savo nuomonę. Sporto ministerija, olimpinis komitetas ir federacija daro viską, kad apgintų tokių sportininkų interesus. Visi, įskaitant P. Ivanovą, deda pastangas tam, kad būtų atkurtos neutralių sportininkų teisės.

Sportininkai turėtų jausti daugiau atsakomybės išsakydami tokius komentarus valstybės įstaigų, visuomeninių organizacijų ir tam tikrų žmonių atžvilgiu. Ypač tais atvejais, kai nėra susipažinę su teisiniais klausimais. Tik gavę paaiškinimus iš Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos priimsime atitinkamus sprendimus. Tai padarys ir pats prezidentas, o sportininkams reikėtų daryti savo darbą ir gerbti jų interesus ginančios organizacijos veiklą“, – situaciją komentavo O. Matycinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt