Sportas

2021.01.25 18:35

Prakaitą Dominikos Respublikoje liejantys Lietuvos ėjikai: oras, trasa ir kompanija – tikrai aukšto lygio

Gintarė Grikštaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.25 18:35

Ketverius metus iš eilės tarptautinėje treniruočių stovykloje Australijoje patirties sėmęsi Lietuvos ėjikai dėl pandemijos buvo priversti ieškoti kitos krypties. Šįkart jie pasirinko už daugiau nei aštuonių tūkstančių kilometrų esančią Dominikos Respubliką.

Ši valstybė neturi sportinio ėjimo atstovų, tačiau vieni iš labiausiai patyrusių ėjikų – lietuviai Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Tadas Šuškevičius bei Europos vicečempionė čekė Anežka Drohatova – į ją mėnesiui išskrido dėl klimato sąlygų.

Lietuvos ėjikai – treniruočių stovykloje Dominikoje: sąlygos panašios į olimpinių žaidynių Japonijoje

Karibų jūroje, Ispanjolos saloje įsikūrusioje šalyje sausio mėnesį temperatūra siekia 25-30 laipsnių, o drėgmė būna net 90-ies procentų. Panašios sąlygos turėtų būti ir šią vasarą olimpinėse žaidynėse Japonijoje.

„Mes nesame pripratę treniruotis tokiomis sąlygomis. Dažniausiai treniruojamės, jeigu tai Australija, tai ten temperatūra, kad ir aukšta, bet drėgmė yra mažesnė. Taip pat ir Lietuvoje retai turime tokias sąlygas, kai kartu susijungia ir drėgmė, ir šiluma“, – LRT TELEVIZIJAI sakė ėjikas M. Žiūkas.

„Treniruotėms sąlygos tikrai nėra pačios lengviausios, tačiau manau, kad tikrai pravartu jas išbandyti ir organizmą po truputį pratinti prie šiltesnių oro sąlygų. Ypatingai žinant, kad pernai buvo mažiau galimybių išvykti į treniruočių stovyklas, kur yra šilta ir drėgna“, – tęsė 35-erių metų sportininkas.

Lietuvos rekordininkė, olimpinių žaidynių dalyvė Brigita Virbalytė džiaugiasi, kad galėjo išvykti ir treniruotis užsienyje.

„Galima sakyti, kad tai buvo vienintelė vieta geram pasirengimui olimpinėms žaidynėms. Oras ir trasa, taip pat kompanija yra tikrai aukšto lygio, – teigė B. Virbalytė. – Kaip ir Australijoje pradedame treniruotę gana anksti, apie 7.30 val. ryto, nes vėliau oras įkaista labai jau stipriai. Tai pirmoji treniruotė yra pakankamai anksti, kas mums nebūdinga Lietuvoje“.

„Vėliau ilsimės ir antroji treniruotė yra apie pusę penkių. Dominikoje yra komendanto valanda, tai stengiamės iki penkių valandų pabaigti, bet toje teritorijoje, kurioje esame, komendanto valanda negalioja. Tai galime treniruotis netgi ir vėliau. Bet Dominikoje pakankamai anksti temsta, tai antrosios treniruotės negalime užtempti labai ilgai ir norime turėti daugiau poilsio prieš sekančią treniruotę kitą rytą“, – įspūdžiais dalinosi ėjikė.

Iš trijų Dominikos Respublikoje esančių Lietuvos ėjikų olimpinį kelialapį yra iškovojusi tik B. Virbalytė, tačiau į olimpines žaidynes lengvaatlečiai pateks ir pagal pasaulio reitingą. Tam, kad ėjikai galėtų varžytis Japonijoje, jiems reikia būti pirmajame 60-tuke. M. Žiūkas reitinge dabar yra 43-as, Tadas Šuškevičius – 62-as.

„Šiemet reikia koncentruotis į olimpines žaidynes. Aš esu pakankamai rami, nes olimpinis kelialapis yra mano kišenėje. Tai dabar yra visas emocinis ir visoks kitoks palaikymas mano kolegoms, kuriems tikrai reikia olimpinių kelialapių. Aš labai viliuosi, kad jie bus su manimi ir tiesiog įrodys, kad jie dar yra pasirengę kovoti aukščiausiame lygyje“, – pridūrė B. Virbalytė.

„Tiesą sakant, kai pandemija sustabdė visas varžybas ir reitingo taškų rinkimą, tai senokai gana tikrinau savo poziciją reitinge. Tačiau kažkaip manau, kad šiuo metu neverta koncentruotis į vietą mano reitinge. Svarbiausia yra dėlioti savo treniruotes ir pasiruošimą, kad būtų galima kuo daugiau taškų surinkti reitingo varžybose arba galbūt net įvykdyti ir olimpinį normatyvą. Tai pirmos varžybos, jeigu viskas įvyktų pagal planą, manau, būtų kovo pabaigoje Slovakijoje, kur galima būtų pasižiūrėti kokia forma ir kaip mano situacija atrodytų reitinge po pirmųjų sezono varžybų“, – artimiausius planus įvardijo M. Žiūkas.

Po mėnesio Dominikos Respublikoje B. Virbalytė, M. Žiūkas ir T. Šuškevičius dar žada vykti į treniruočių stovyklą vienoje iš pietinių Europos valstybių. Kovo pabaigoje jų laukia tarptautinės varžybos Slovakijoje. Kita dalis Lietuvos ėjimo narių šiuo metu stovyklauja Turkijoje ir Kipre.