Sportas

2016.04.06 17:32

D. Sabonis dalyvaus NBA naujokų biržoje

DELFI.lt 2016.04.06 17:32

Ilgai diskutavę, ar Domantas Sabonis dalyvaus šios vasaros NBA naujokų biržoje, Lietuvos krepšinio sirgaliai sulaukė atsakymo. ESPN šaltinių teigimu, D. Sabonis nusprendė dalyvauti šios vasaros NBA naujokų biržoje. JAV sporto giganto žurnalistas Jeffas Goodmanas paskelbė, kad 19-metis lietuvis jau ieškosi agento.

Tiesa, oficialiai paraiškos pateikiamos iki balandžio 24 dienos, o to lietuvis dar nėra padaręs.

Pagal NCAA taisykles, žaidėjai, kurie pareiškia norą dalyvauti NBA naujokų biržoje, iš karto nepraranda teisės mokytis koledže – paraiškas atsiimti jie gali iki gegužės 25 dienos.

Bet jeigu krepšininkas pasirašo sutartį su agentu, jis iškart netenka galimybės studijuoti ir toliau žaisti NCAA čempionate.

NCAA savo karjeros rekordus šį sezoną vieną po kito gerinęs aukštaūgis Gonzagos universitetui vėl padėjo triumfuoti WCC konferencijoje ir 18-ą kartą iš eilės patekti į „Kovo beprotybę“.

Joje D. Sabonis tildė kritikus ir už galvų griebtis vertė ne vieną krepšinio trenerį ar specialistą. „Buldogai“ NCAA atkrintamosiose nužygiavo iki „Sweet 16“ etapo, kuriame apmaudžiai 60:63 pralaimėjo į finalo ketvertą vėliau iškopusiai „Syracuse Orange“ ekipai.

„Kovo beprotybėje“ D. Sabonis vidutiniškai rinko po 19,6 taško, atkovojo po 14,3 kamuolio, atliko po 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo po 3,3 metimo.

Tuo metu viso šio sezono Domanto vidurkis – 17,6 taško, 11,8 atkovoto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo ir 0,9 blokuoto metimo.

Nors mūsiškis Gonzagoje praleido tik dvejus metus, jis sugebėjo patekti į 1000 taškų pelniusių studentų gretas. Šiemet jis pagerino ir kelis asmeninius karjeros rekordus – 36 taškai, 20 sugriebtų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 5 blokai.

„Man pirmiausiai pasirodė, kad jis ūgtelėjo kažkiek“, – po apsilankymo JAV juokėsi ir Jonas Kazlauskas.

Bet Lietuvos rinktinės trenerio akis neklydo – Domantas išties per metus paaugo kelis centimetrus ir jo ūgis dabar siekia 211 cm.

„Vyriškai sutvirtėjo, todėl išsiskiria savo žaidimu, galingumu, judesiais. Tačiau vis tiek turime suprasti, kad Eurolyga žymiai stipresnė už studentų krepšinį. Jis pats turės parodyti, kiek jis jau pribrendęs prie vyrų krepšinio. Bet kad jis eina teisinga linkme – mes esame patenkinti“, – jaunojo talento, kuris veikiausiai su rinktine vyks ir į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, galimybes svarstė 61-erių strategas.

„Draft Express“ gegužės 3 dieną 20-metį švęsiančiam aukštaūgiui naujokų biržoje žada 19-ą, o „Mock Draft“ – net 5-ą šaukimą.