Sportas

2021.01.22 23:24

Lemiamą epizodą puikiai atsiminęs Schilleris žarstė pagyras Walkupui ir išskyrė susikaupimą rungtynių pabaigoje

LRT.lt2021.01.22 23:24

Kauno „Žalgiris“ namuose 81:79 sugebėjo išplėšti pergalę prieš Pirėjo „Olympiakos“. Po rungtynių kalbėjęs vyriausiasis Kauno komandos strategas Martinas Schilleris prisiminė kiekvieną lemiamo rungtynių epizodo detalę ir gyrė „Žalgirio“ krepšininkus už gerą gynybą paskutinėmis rungtynių minutėmis.

„Visų pirma noriu pasveikinti savo žaidėjus su puikia kova aikštelėje. Pagrindinis dalykas mums buvo geresnė gynyba antroje rungtynių dalyje. Mes savo oponentams leidome pelnyti tik 35 taškus – tai mums buvo labai svarbu.

„Olympiakos“ turėjo iniciatyvą rungtynių pabaigoje, bet mūsų vaikinai išlaikė susikaupimą ir kiekvienoje atakoje žaidė iki galo tam, kad susikurtų šansą laimėti rungtynes“, – spaudos konferenciją pradėjo M. Schilleris.

Pergalę išplėšęs Thomo Walkupo perimtas kamuolys ir po to sekęs pergalingas metimas itin ryškiai įsirežė M. Schilleriui į atmintį.

„Viską puikiai prisimenu. Jis perėmė kamuolį dešine ranka, beveik parkrito, tuomet susitvarkė su pusiausvyra ir pasileido į puolimą. Tuomet jį pasivijo Spanoulis, atrodė, kad jis jau perims kamuolį, jam tai nepavyko. Tada Thomo metimui bandė sutrukdyti Ellisas, atrodė, kad jis sugebės blokuoti metimą. Thomas pašoko mesti dešine ranka ir pataikė įspūdingą metimą. Pamenu viską, tai buvo ilga ataka“, – su šypsena lemiamą rungtynių epizodą atpasakojo M. Schilleris.

T. Walkupui „Žalgirio“ strategas negailėjo pagyrų ir įvardijo jį kaip vieną iš pagrindinių komandos lyderių.

„Manau, kad Thomas yra labai geras žaidėjas gynyboje, labai disciplinuotas žaidėjas. Jis puikiai žino savo rolę puolime ir gynyboje ir ją puikiai išpildo. Jo tobulėjimas yra tiesiog įspūdingas ir visa tai jis pasiekė savo darbu.

Jo charakteris ir lyderystė yra jo didžiausios stiprybės. Thomas yra beveik kaip lietuvis. Lietuviai komandoje sudaro branduolį, bet Thomas yra jo dalis. Jis šioje komandoje jau yra ilgai, jis save sieja su Kaunu, šalimi ir tą žmonės ne visada pamato'', – T. Walkupui pagyras žarstė M. Schilleris.

Rungtynių pabaigoje Kauno „Žalgiris“ sugebėjo panaikinti 7 taškų deficitą. M. Schilleris džiaugėsi, kad komandai pavyko išlaikyti koncentracija ir tada, kai teko atsilikinėti nuo varžovų.

„Pačioje rungtynių pabaigoje turi ir pasisekti, o Thomas nuostabiai sužaidė gynyboje ir pataikė labai sunkų metimą. Savo sėkmę užsidirbti galima išlaikant susikaupimą, tą ir padarėme. Esu labai patenkintas savo komandos charakteriu. Susikaupimas, kuomet atsilikinėjome 7 taškais, buvo pagrindinis faktorius“, – Kauno ekipos krepšininkus gyrė M. Schilleris.

Vienu iš lemiamų faktorių rungtynių pabaigoje tapo Kauno „Žalgirio“ atsargoje turėta pražanga, kuri ir leido T. Walkupui rizikuoti bandant perimti kamuolį.

„Tai, kad mes turėjome pražangą atsargoje, leidžia besiginančiam žaidėjui rizikuoti ir bandyti perimti kamuolį – tai ir atsitiko. Šioje situacijoje galėjo nutikti du dalykai – mes perimame kamuolį arba mums yra sušvilpiama pražanga. Esu laimingas, kad šiandien mums pavyko perimti kamuolį“, – atsargoje turėtos pražangos svarbą įvertino M. Schilleris.

Kauno ekipos gretose daugiausiai taškų įmetė Jauffrey Lauvergne'as, kuris pridėjo 21 tašką – jo pasirodymu M. Schilleris buvo labai patenkintas.

„Manau kad Joffrey sužaidė nuostabias rungtynes. Mėnesio pradžioje jis turėjo įspūdingą pasirodymą prieš „Chimki“. Joffrey dirba sunkiai ir mes juo labai pasitikime, jis yra vienas iš pagrindinių žaidėjų šioje komandoje“.

„Olympiakos“ puolimo bangą paskutinėmis minutėmis sustabdžiusiam „Žalgiriui“ pergalę išplėšė Walkupas