Sportas

2021.01.22 22:49

Fantastišką epizodą rungtynių pabaigoje sukūręs Walkupas teigė, kad tai buvo geriausias momentas jo karjeroje

LRT.lt2021.01.22 22:49

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis kamuolį iš Kosto Slouko perėmęs ir taikliu metimu „Žalgiriui“ pergalę išplėšęs Thomasas Walkupas po rungtynių šį epizodą įvardijo kaip įspūdingiausią savo karjeroje.

Penktadienį vakare Martino Schillerio auklėtiniai šventė įspūdingą paskutinėmis sekundėmis iškovotą pergalę 81:79 ir įveikė Pirėjo „Olympiakos“ ekipą.

„Sunkios rungtynės, iki pat pabaigos. Bangavome visą laiką, manau, kad pirmoje pusėje pataikėme daug metimų, o antroje pusėje geriau sužaidėme gynyboje. Žaidimas tapo stagnatiškas ir reikėjo pergalę išsikovoti.

Nenorime sustoti dabar, mūsų laukia sunki savaitė, turime tobulėti ir toliau“,– rungtynes įvertino T. Walkupas.

Iki rungtynių pabaigos likus 7 sekundėms rezultatas dar buvo lygus – 79:79 – tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi T. Walkupas, kuris fantastiškai sužaidė gynyboje, iš K. Slouko peremė kamuolį ir užbaigęs greitą ataką išplėšė pergalę Kauno ekipai – 81:79.

Paskutinių sekundžių drama: Walkupo perimtas kamuolys ir metimas, išplėšęs pergalę „Žalgiriui“

Paklaustas, ar tai buvo įspūdingiausias gynybinis epizodas jo karjeroje, T. Walkupas nedvejojo ir jam suteikė dar daugiau prasmės.

„Negalėčiau prisiminti geresnio. Atimti kamuolį iš tokio lygio žaidėjo, kuomet nuo to priklauso visos rungtynės – ne tik geriausias epizodas gynyboje, bet ir geriausias epizodas mano karjeroje.

Žinojau, kad dar turime vieną komandinę pražangą atsargoje, tad pamaniau, kad galiu rizikuoti. Ranka pasiekiau kamuolį, pavyko jį suvaldyti, puoliau į greitą puolimą. Pamačiau, kad mane vejasi Spanoulis, greitai pasižiūrėjau į laikrodį ir išmečiau kamuolį – jis įkrito“, – džiaugėsi žalgirietis.

T. Walkupas teigė, kad rungtynes „Žalgiris“ iš esmės sužaidė gerai ir nusipelnė pergalės.

„Manau, kad mes nebuvome nusipelnę atsilikinėti 7 taškais. Manau, kad žaidėme gerai, išskyrus dvi minutes kai jie pataikė keletą metimų iš eilės. Keletas epizodų pakrypo mūsų naudai ir mes sugebėjome iškovoti pergalę“,– kalbėjo T. Walkupas.

Itin gerai Kauno ekipos gretose žaidė Joffrey Lauvergne`as, kuris pelnė 21 (9/12 dvit.) tašką, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Paklaustas apie jo gebėjimus atsidurti greitos atakos smaigaliuose ir unikaliai pulti, T. Walkupas teigė, kad jis nėra toks kaip dauguma centrų.

„Jis moka šokti, judėti, bėgti – su juo žaisti yra vienas malonumas. Mes galime jam kamuolį numesti bet kur ir jis jį pagaus ir įdės“, – apie J. Lauvergne`ą kalbėjo T. Walkupas.

Po šios pergalės Kauno „Žalgiris“ Eurolygos turnyrinėje lentelėje dalinasi 6–7 vietą.