2021.01.22 19:28

Kauno „Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę prieš „Olympiakos“

LRT.lt2021.01.22 19:28

Eurolygos 21–ojo rato varžybose Kauno „Žalgiris“ (12–9) namuose paskutiniu metimu įveikė Pirėjo „Olympiakos“ (11–10) ekipą 81:79 (26:20, 19:24, 18:16, 18:19) ir nutraukė dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją.

Drama šiose rungtynėse tęsėsi iki pat paskutinių sekundžių.

Iki rungtynių pabaigos likus 7 sekundėms rezultatas dar buvo lygus – 79:79 – tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi T. Walkupas, kuris fantastiškai sužaidė gynyboje, iš K. Slouko perėmė kamuolį ir užbaigęs greitą ataką išplėšė pergalę Kauno ekipai – 81:79.

Paskutinių sekundžių drama: Walkupo perimtas kamuolys ir metimas, išplėšęs pergalę „Žalgiriui“

Kova šiose rungtynėse vyko nuo pat pirmųjų sekundžių.

Po dviejų kėlinių ekipas skyrė vos 1 taškas, o situacija pernelyg nepakito ir po trečiojo, kuomet „Žalgiris“ turėjo trijų taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje įspūdingą spurtą surengė „Olympiakos“ krepšininkai ir pataikę keturis tritaškius be atsako persvėrė rezultatą savo naudai 72:79.

Tačiau tuomet po M. Grigonio ir J. Lauvergene'o atakos „žemė – oras“ žalgiriečiai surengė spurtą 9:0, kurį vainikavo T. Walkupo du taškai po perimto kamuolio ir Kauno „Žalgiris“ šventė 12 pergalę Eurolygos turnyre.

Fantastiškai ketvirtajame kėlinyje ir visų rungtynių metu žaidė Joffrey Lauvergne`as, kuris pelnė 21 (9/12 dvit.) tašką, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino 11 (1/3 dvit., 3/5 trit.) taškų surinkęs Artūras Milaknis, kuris Kauno ekipai taip pat pridėjo ir 2 atkovotus kamuolius.

„Olympiakos“ gretose geriausiai žaidė Kostas Sloukas ir Georgios Printezis, kurie abu pridėjo po 16 taškų.

„Žalgiris“: J. Lauvergne`as (9/12 dvit.) 21, A. Milaknis (1/3 dvit., 3/5 trit.) 11, A. Rubitas (4/5 dvit., 2/2 baud. met.) 10.

„Olympiakos“: K. Sloukas (0/1 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud. met.) 16, G. Printezis 16, S. Vezenkovas 11.

„Olympiakos“ puolimo bangą paskutinėmis minutėmis sustabdžiusiam „Žalgiriui“ pergalę išplėšė Walkupas

Rungtynių eiga:

Po keturių kėlinių: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 81:79 (26:20, 19:24, 18:16, 18:19).

Fantastiškai paskutinės „Olympiakos“ atakos metu sužaidė T. Walkupas, kuris iš K. Slouko peremė kamuolį ir užbaigęs greitą ataką išvedė „Žalgirį“ į priekį – 81:79.

Įspūdingą ataką „žemė – oras“ surengia M. Grigonis ir J. Lauvergene'as, o likus 3 minutėms – 74:79.

Keturis tritaškius iš eilės pataikė Pirėjo „Olympiakos“ ekipa ir „Žalgiris“ atsilieka 7 taškais – 72:79.

Sužaidus 5 minutes ir toliau tęsiasi klampus keitimasis taškais – tritaškiais apsimainė abi komandos ir rezultatas vis dar lygus – 70:70. „Žalgiris“ vis dar klysta – Kauno ekipa suklydo jau 14 kartų, kai „Olympiakos“ ekipa spėjo suklysti 9 kartus.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingai pradėjo Pirėjo „Olympiakos“ ekipa ir sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas lygus - 67:67. Sėkmingą pasirodymą Pirėjo komandoje ir toliau tęsia G. Printezis.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 63:60 (26:20, 19:24, 18:16).

„Olympiakos“ komanda kėlinį užbaigė dviem G. Printezio taškais ir rezultatas švieslentėje rodė 63:60. Kauno ekipos gretose geriausiai žaidė J. Lauvergne'as su 15 taškų, o Pirėjo gretose daugiausiai taškų pelnė K. Sloukas, kuris savo sąskaitoje turi 16.

Puikų pasirodymą tęsia J. Lauvergne'as, kuris jau turi 15 taškų savo sąskaitoje – 61:54.

Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ surengė spurtą 5:0, rezultatas – 57:52. Pirėjo ekipoje sunkiai sustabdomas trečiajame kėlinyje buvo G. Printezis, kuris savo sąskaitoje jau turi 8 taškus.

Sėkmingai trečiąjį kėlinį pradeda Kauno „Žalgiris“ – į priekį Kauno ekipą traukia J. Lauvergne'as, kuris pats pelno 5 taškus – 52:50.

*****

Po dviejų kėlinių mintimis su LRT žiūrovais pasidalino Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Brazys apie įpusėjusią „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ kovą: „Žalgiris“ metimus randa lengviau

*****

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 45:44 (26:20, 19:24).

Sužaidus dvi minutes Kauno ekipa padidino savo pranašumą, į rungtynes sėkmingai įėjus A. Rubitui, kuris pelnė 4 taškus iš eilės, o „Olympiakos“ ekipoje ir toliau sėkmingai žaidžia K. Sloukas – 33:25.

Sužaidus 4 minutes „Olympiakos“ ekipa pelnė 4 taškus be atsako ir sugebėjo priartėti prie „Žalgirio“ krepšininkų – 36:33.

6:0 atkarpą sužaidžia Pirėjo „Olympiakos“ ekipa ir sumažina „Žalgirio“ pranašumą iki vieno taško. Pirėjo komandoje geriausiai kol kas žaidžia K. Sloukas, kuri savo sąskaitoje turi 12 taškų.

Antrojo kėlinio pabaigoje varžovų gynyboje įklimpęs „Žalgiris“ paleido Pirėjo ekipą į priekį, bet A. Milaknio tritaškis ir M. Gebeno pataisytas metimas leido susigrąžinti minimalų pranašumą – 45:43.

Ilgoje paskutinėje atakoje apsigynę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po dviejų kėlinių turi minimalų pranašumą - 45:44. „Olympiakos“ ekipoje rezultatyviausiai vis dar žaidžia K. Sloukas, kuris turi 12 taškų, o Kauno „Žalgirio“ ekipai 8 taškus pelnė R. Jokubaitis.

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiakos“ 26:20.

Sužaidus dvi minutes – 2:3. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė A. Milaknis, o „Olympiakos“ tritaškį pataikė K. Sloukas.

Po trijų iš eilės sėkmingų Kauno ekipos atakų rezultatas švieslentėje jau 10:5, o trečiasis P. Jankūno sezono tritaškis „Žalgirio“ persvarą padidina iki 7 taškų – 13:6.

Kėlinio pabaigoje spurtavę „Olympiakos“ krepšininkai priartėjo prie Kauno ekipos, bet 5 iš eilės taškus pelnė R. Jokubaitis.

Likus 5 sekundėms prieš tritaškį metantį K. Slouką prasižengė L. Lekavičius ir Pirėjo krepšininkas realizavo visus tris baudos metimus. Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms 2 taškais šią savo klaidą ištaisyti sugebėjo L. Lekavičius.

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne`as.

„Olympiakos“ startinis penketas: Aaronas Harrisonas, Kostas Sloukas, Charlesas Jenkinsas, Livio Jeanas-Charlesas, Octaviusas Ellisas.

*****

Prieš rungtynes „Eurolyga per LRT“ studijoje varžovų ir pačių žalgiriečių žaidimą aptarė treneris Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Brazys apie „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ susitikimą: turėtų būti gražios rezultatyvios rungtynės