Sportas

2021.01.22 17:28

Iš Minsko ir toliau traukiasi sportas – perkeliamas šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas

LRT.lt2021.01.22 17:28

Minskas prarado dar vieną tarptautinį sporto renginį. Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija (UIPM) paskelbė, jog birželio 7–13 d. Minske turėjęs vykti šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas bus surengtas kitoje vietoje, tuo pačiu metu. Federacija skelbia, kad čempionatas Baltarusijoje vykti negali dėl nestabilios situacijos šalyje.

UIPM prezidentas Klausas Schormannas ir vykdomoji valdyba nusprendė, kad čempionatas Minske negali įvykti dėl nestabilios padėties Baltarusijoje ir dėl didelio skaičiaus šalių, kurių atstovai nenorėtų vykti į Baltarusiją šiuo metu.

Prezidentas taip pat džiaugėsi, kad perkeliant šį čempionatą buvo išsaugotas jo neliečiamumas ir parodytas įsipareigojimas tolimesniam šio sporto judėjimo vystymuisi tokioje aktyvioje ir progresyvioje šiuolaikinės penkiakovės šalyje (Baltarusijoje – red.).

Greitu metu bus priimtas sprendimas dėl alternatyvios šio čempionato organizavimo vietos.

Šių metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas bus paskutinis kvalifikacinis etapas sportininkams norintiems patekti į Tokijo olimpines žaidynes.

Tai jau antrosios pasaulinio lygio sportinės varžybos, kurios yra atšauktos iš Baltarusijos. Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pirmadienį pranešė, kad jos taryba nusprendė nerengti 2021–ųjų pasaulio čempionato Baltarusijoje.