Sportas

2021.01.22 18:02

Darius Gudelis apie kritiką dėl paleidžiamų talentų: Mareko pavyzdys – pamoka visiems

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.22 18:02

Kai 2014 metais Darius Gudelis tapo Vilniaus „Ryto“ dalininku, klubas buvo sužaidęs paskutinį sezoną Eurolygoje. Praėjus šešeriems metams „Ryto“ sezonas klostosi kaip niekada sunkiai – vilniečiai neišėjo iš grupės FIBA čempionų lygoje ir jau baigė kovą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Didžiausias Vilniaus klubo dalininkas pripažįsta, kad savaitė jam buvo sudėtinga.

Sostinės ekipai iškritus iš dviejų turnyrų, ištikimiausi sirgaliai reikalavo ne tik trenerio Donaldo Kairio, bet ir paties D. Gudelio atsakomybės. Prieš dvejus metus iš generalinio direktoriaus pareigų pasitraukęs D. Gudelis vis dar priima svarbiausius sprendimus klube. Jis neigia sklandančius gandus, kad klubas sulaukė verslininko Gedimino Žiemelio pasiūlymų pirkti jam priklausančias klubo dalis, bet atskleidė sulaukęs pasiūlymo dalyvauti VTB Vieningoje lygoje.

Gudelis: tikslai nesikeičia – turime eiti kautis ir išlipti iš duobės

– Kaip apibūdintumėte pastarąją savaitę?

– Tikrai sunki savaitė ir sunkus laikotarpis. Jis nebuvo lengvas nuo pat sezono pradžios, bet tam buvo objektyvių priežasčių. Iš tikrųjų, toks nusivylimas, bet ir noras spręsti situaciją, susikaupti ir susivienyti ir išeiti iš tos blogos situacijos.

– Kada buvo priimtas sprendimas atsisveikinti su Donaldu Kairiu?

– Jau prieš sezoną buvo aiškiai formuluojami tikslai komandai ir mes juos aptarėme su treneriu. Pristatėme jam biudžetą, kurio rėmuose buvo galima komplektuoti komandą. Tiek tikslai šį sezoną buvo pakankamai realūs ir pasiekiami. Deja, dviejų tikslų jau esame nepasiekę ir natūralu, kad tie pokalbiai vyko jau ne paskutinę dieną. Bet galutinis pokalbis su treneriu ir galutinis sprendimas įvyko iš karto po rungtynių.

– Kiek klubui kainavo skyrybos su D. Kairiu, su kuriuo buvo pasirašytas ilgalaikis kontraktas?

– Vasarą pasirašydami sutartį su Donaldu mes matėme jį kaip ašį ilgalaikėje klubo vizijoje. Natūralu, kad norėjome su juo eiti ir į kitą ciklą bei parodėme pasitikėjimą juo, todėl buvo sudaryta ilgalaikė sutartis. Kontrakto nutraukimas priimtas abipusiu susitarimu. Manau, kad toje pačioje dvasioje kaip sudarėme sutartį, iš jos ir išeisime. Šiandien dar nėra galutinio sprendimo. Viskas priklauso nuo to, kada treneriui pavyks susirasti kitą darbą.

– Ar Giedrius Žibėnas vadovaus komandai iki sezono pabaigos?

– Iškart po rungtynių sėdome kalbėtis su asistentais. Iš jų pusės buvo didelis noras ir ryžtas įrodyti, kad su šia komanda jie pasiruošę dirbti toliau. Bendravome ir su kapitonu, kitais vedančiais žaidėjais ir jie tiki šiuo treneriu. Dabar iki FIBA rinktinių lango mes turime šešerias rungtynes, tai yra pakankamas laikas įrodyti, kad pokyčiai, kurie buvo reikalingi, duoda rezultatą. Mes tikime, kad tai pasiteisins iki pat sezono galo.

– Ar galima sakyti, kad D. Kairys prarado žaidėjų pasitikėjimą?

– Kiek mes bendravome su žaidėjais, buvo tam tikrų neaiškumų, psichologinių ir motyvacinių dalykų... Mes buvome priversti reaguoti ir spręsti tai.

– Kaip vyksta naujo sporto direktoriaus paieškos?

– Svarbiausia yra tinkamai pasirinkti. Mes dar lapkričio mėnesį susiformulavome, kokio žmogaus norime. Nuo sausio mėnesio mes aktyviai gauname pasiūlymus iš žmonių, su patirtimi Europoje ir čia Lietuvoje. Šiuo metu turime išplėstinį, dešimties žmonių sąrašą. Tai yra labai svarbi ir atsakinga pozicija. Manau, kad paieškos neužtruks, jau pradėjome interviu su kandidatais.

– Ar nemanote, kad Vilniaus „Ryto“ per anksti praranda savo užaugintus talentus?

– Vilniuje užauga talentai ir tai patvirtina, kad sistema ir piramidė veikia. Jie yra integruojami į pagrindinę komandą. Mes nesame klubas su Europos grandų biudžetu ir mes negalime konkuruoti su NBA klubais. Žaidėjų agentai kontraktuose numato galimybes išvykti į kitus klubus dėl geresnių finansinių sąlygų. Taip, galbūt jie išvyksta per anksti. Tarkime dėl Mareko yra nuomonių, ar jam pačiam, kaip žaidėjui, buvo laikas jau pereiti į kitą lygį. Ar jis tikrai buvo tam subrendęs? Galbūt šį sezoną Vilniuje jis būtų dar geriau atsiskleidęs, žaidęs daugiau minučių. Čia pamoka ir jam, ir klausimas visiems kitiems mūsų jauniems žaidėjams. Priimant sprendimą, reikia vadovautis ne tik greitu rezultatu siekimu, bet ir žiūrėti, ko tu nori po trejų ar penkerių metų ir kokia tavo karjera.

– Prieš sezoną paskelbėte apie perteklinį biudžetą ir žadėjote dengti susikaupusias skolas. Kaip sekasi tai vykdyti?

– Turėjome valdybos susirinkimą, kuriame administracijos direktorius pristatė pirmojo pusmečio finansinę ataskaitą. Per jį mes gražinome 180 tūkstančių eurų ankstesnių įsipareigojimų. Per metus esame suplanavę padengti 340 tūkst., tai pirmasis pusmetis klostosi pagal planą. Aišku, pandeminė situacija atsiliepia, nes bilietų mes neparduodame ir reklamos užsakovų nedaugėja. Todėl negalime sparčiau atiduoti skolų, kurios susidarė dar prie ankstesnių dalininkų, bet tendencijos leidžia tikėtis, kad susitvarkysime.

– Ar nepagalvojote apie galimybę perleisti savo dalis ir palikti klubą? To reikalavo ir kai kurie sirgaliai.

– Aš esu vienas iš šešių klubo dalininkų. Kartu su savivaldybe esame didžiausi dalininkai, bet niekas neturi daugiau nei 50 proc. akcijų ir negali priimti vienašališko sprendimo. Ne kartą esame sakę, kad visi dalininkai yra atviri investuotojams. Tai yra normalus procesas pritraukiant pinigus. Pardavę savo dalis uždirbtume ne mes patys, dalininkai, o pritrauktume investicijas į klubą ir jo augimą.

– Ar esate sulaukęs Gedimino Žiemelio pasiūlymo perimti klubą?

– Kol kas per pastaruosius keletą metų klubas nėra sulaukęs nė vieno pasiūlymo dėl dalių pardavimo. Vienintelis pasiūlymas, kuris buvo, tai žaisti VTB lygoje, tai yra Rusijos čempionate ir gauti už tai pusę milijono eurų. Mes tą pasiūlymą apsvarstėme ir atmetėme, nes Vilniaus ir apskritai Lietuvos klubai, mano nuomone, neturėtų žaisti Rusijos čempionate.

– Ar galima dar tikėtis permainų klube iki sezono pabaigos?

– Buvusio trenerio iniciatyva mes pasirašėme trumpalaikę sutartį su Keithu Bensonu. Ta sutartis baigsis sausio 31 dieną ir tuomet spręsime dėl šio žaidėjo. Turime tvirtą lietuvišką branduolį, rinktinės žaidėjus, kuriais mes ir remsimės iki sezono pabaigos. Nesulaukėme jokių pasiūlymų dėl Martyno Echodo ar Arno Butkevičiaus. Su žaidėjais nuolat kalbamės ir jie neturi minčių išvykti.

– Koks klubo tikslas Lietuvos krepšinio lygoje?

– Tikslai nesikeičia – turime eiti kautis kiekvienose rungtynėse, siekti rezultato ir išlipti iš psichologinės duobės. Vasarą suformuluotas tikslas buvo kautis LKL finale. Viščiukus skaičiuosime pavasarį. Dabar mūsų tikslas išgyventi trenerio pasikeitimą ir eiti į kiekvienas rungtynes kaip į paskutines.