Sportas

2021.01.22 08:14

„The Times“ pranešimą apie olimpinių žaidynių atšaukimą paneigė pats Japonijos premjeras

LRT.lt2021.01.22 08:14

Britų žiniasklaidos gigantas „The Times“ skelbia, kad Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai privačiuose ratuose jau yra nusprendę, kad sporto renginys 2021 m. neįvyks. Į šią informaciją iškart sureaguota Japonijoje, kurios ministras pirmininkas dar sykį užtikrino, kad šių metų liepos 23 d. olimpinė ugnis Tokijo stadione bus uždegta, praneša „Reuters“.

Anot „The Times“ pranešimo, Japonijos vyriausybė kartu su žaidynių organizaciniu komitetu jau nusprendė, kad 2021 m. žaidynės neįvyks, tad jos bus iš viso atšauktos, o japonai sieks artimiausių įmanomų žaidynių organizavimo 2032-aisias metais.

Jau atidėjus žaidynes praėjusiųjų metų pavasarį pasirodė informacija, kad jei žaidynių nebus galima saugiau surengti 2021 m., jos dar kartą atidedamos nebus.

Vis dėlto į šią informaciją iškart sureagavo Japonijos valdžia, o viešai paneigti ėmėsi pats premjeras Yoshihide Suga, užtikrinęs, kad žaidynės įvyks.

„Esu pasiryžęs įgyvendinti saugias Tokijo žaidynes kaip įrodymą, kad žmonija bus įveikusi virusą“, – penktadienį sakė Y. Suga, nors konkrečiai būtent „The Times“ pranešimo jis nepaneigė.

Paskutinės apklausos duomenimis apie 80 proc. japonų mano, kad 2021 m. žaidynės neturėtų vykti. Vienų nuomone, jos turėtų būti visai atšauktos, kitų – nukeltos dar metams.

Iškart po „The Times“ žinios sureagavo Australijos ir JAV olimpiniai komitetai, paskelbę, kad neturi jokių žinių apie žaidynių atšaukimą, o pasirengimas vyksta pagal planą.

„Deja, tačiau turiu reaguoti į nepatikimus gandus apie žaidynių atšaukimą. Tokie gandai tik dar labiau trikdo atletus“, – teigė Australijos olimpinio komiteto vykdantysis direktorius Mattas Carrollas.