Sportas

2021.01.21 16:10

Schilleris – apie saugumo priemones „Žalgiryje“, „Olympiakos“ lyderį ir traumuotų žaidėjų situaciją

LRT.lt2021.01.21 16:10

Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą sieks sugrįžti į pergalių kelią Eurolygoje. Praėjusią savaitę du pralaimėjimus Rusijoje patyrę žalgiriečiai šį kartą savo arenoje priims svečius iš Graikijos.

„Žalgirio“ laukia akistata su Pirėjo „Olympiakos“ klubu. Kauniečiai savo pirmąsias sezonas rungtynes Graikijoje atidarė su šia komanda – po dramatiškos kovos 68:67 triumfavo „Žalgiris“.

„Olympiakos“ ekipai tai bus antrosios rungtynės šią savaitę. Antradienį graikai svečiavosi Vilerbane, kur po pratęsimo 101:93 įveikė vietos ASVEL.

Savo ruožtu kauniečiai dvikovą pasitinka turėdami netekčių – trečiadienį teigiamo koronaviruso testo sulaukė Marekas Blaževičius, todėl Martinas Schilleris rotacijoje turės vienu aukštaūgiu mažiau.

Prieš būsimą dvikovą kalbėjęs M. Schilleris išskyrė varžovų lyderį.

„Rytoj laukia statistiškai labai agresyvus varžovas, išprovokuojantis daug pražangų, blokuojantis metimus“, – spaudos konferenciją sakė M. Schilleris.

„Sakyčiau, kad jie turi kertinį žaidėją – Kostą Slouką. Jis pastaruoju metu žaidžia puikiai. Vis dėlto jų sudėtis yra ganėtinai apylygė, daug žaidėjų gali sužaisti viename ar kitame mače. Turime po tiek pat pergalių ir pralaimėjimų. Mums svarbu ne tik laimėti, bet ir palikti juos už nugaros. Laukia svarbios rungtynės“, – tęsė strategas.

– Kokia situacija dėl COVID-19?

– Kaip ir paskelbėme vakar, Marekas gavo teigiamą koronaviruso testo atsakymą. Jis serga, turi tam tikrų simptomų, bet jaučiasi gerai. Jis greitai buvo atskirtas nuo komandos. Komanda šiandien atliko pakartotinius testus, laukiame rezultatų, kurie greičiausiai bus paskelbti vėlai vakare.

– Ar tai kažkiek paveikė komandos treniruotes?

– Taip, kažkiek. Pirmiausia, treniruotėse nebeliko Mareko. Taip pat buvo tam tikrų saugumo niuansų, nes su Mareku trumpai kontaktavo Karolis (Lukošiūnas), o Marius (Grigonis) sirgo prieš tai, todėl ir jie turėjo palikti treniruotę. Jų testai buvo neigiami, tačiau stengiamės būti maksimaliai atsargūs. Nenorime rizikuoti, kad vienu metu iškristų keturi žaidėjai. Tiek Marius, tiek Karolis po testų šiandien jau treniruojasi ir turėtų rungtyniauti.

– Ar Marius jau atsigavo po peršalimo?

– Viskas gerai, tai patvirtino medikai. Jis buvo pasiruošęs treniruotis tiek vakar, tiek šiandien.

– Ar žinoma, kada į aikštę galės grįžti Patricio Garino ir Steve`as Vasturia?

– Abu dirba sunkiai ir žengė žingsnį į priekį link sugrįžimo. Steve`as turėtų grįžti vasarį, o Patricio situacija kiek sudėtingesnė, todėl nežinome tikslios datos.

– Ką komandai duoda jūsų pasikviestas asistentas Arne Woltmannas?

– Tam buvo kelios priežastys. Pirma, jis yra profesionalas, dirbęs aukštame lygyje, taip pat aš jį puikiai pažįstu. Jis gali pagerinti treniruočių kokybę ir tobulinti žaidėjus. Jis puikiai įsilieja į komandą ir yra lojalus, dėl to greitai įgauna žaidėjų pasitikėjimą. Jo asmenybė ir kai kurie bruožai galbūt net yra svarbesni už jo profesines savybes.