Sportas

2021.01.21 13:43

Smūgis Superlygos iniciatorių ambicijoms – FIFA ir jos konfederacijos nepripažins turnyro tarptautiniu mastu

LRT.lt2021.01.21 13:43

Įtakingiausių Europos futbolo klubų idėja sukurti uždarą lygą gali nugulti į stalčių. FIFA išplatino pranešimą, kuriame patvirtino, kad kartu su šešiomis konfederacijomis nepritars Europos Superlygos turnyro egzistavimui.

Žiniasklaidoje jau kurį laiką netyla kalbų, kad garsiausi Europos klubai rengiasi įkurti naują lygą, tokiu būdu pasitraukdami iš UEFA turnyrų ar net šalies čempionatų.

Kaip savo pranešime nurodo FIFA, įkurti naują turnyrą nėra draudžiama, tačiau bet kuris klubas ar žaidėjas, kuris taps Europos Superlygos dalimi, negalės dalyvauti jokiame FIFA ir jos konfederacijų turnyre.

Tai reiškia, kad žaidėjai negalėtų atstovauti savo šalių rinktinėms pasaulio, Europos ar kitų žemynų futbolo čempionatuose

„FIFA ir šešios konfederacijos (AFC, CAF, Concacaf, CONMEBOL, OFC ir UEFA), reaguodamos į spekuliacijas apie Europos Superlygą, dar kartą nori pakartoti ir pabrėžti, kad toks turnyras nebus pripažintas nei FIFA, nei jos konfederacijų. Klubai ar žaidėjai, kurie taps šio turnyro dalimi, negalės dalyvauti jokiame FIFA ar jos konfederacijų turnyre“, – skelbiama FIFA pranešime.

Superlyga yra projektas, kurį ne vienerius metus kuria garsių Europos klubų vadovai. Šis turnyras, organizatorių įsitikinimu, gali tapti UEFA čempionų lygos alternatyva. Jame dalyvautų gerai žinomi ir finansiškai pajėgūs klubai, kuriems, savo ruožtu, atitektų žymiai didesnis prizinis fondas.

Apie Europos Superlygos projekto idėją, pagrindinius iniciatorius ir perspektyvas portalas LRT.lt rašė šiame straipsnyje.