Sportas

2016.04.05 15:29

J. Valančiūnas regimas kaip NBA Rytų konferencijos koziris

DELFI.lt2016.04.05 15:29

Pastaruoju metu įsibėgėjęs Jonas Valančiūnas vis dažniau patenka į JAV žiniasklaidos akiratį ir sulaukia daug pozityvių komentarų iš NBA analitikų. 23-ejų metų 213 cm ūgio milžinas iš Utenos krito ir į „Bleacher Report“ akiratį: jis – didžiausias X faktorius Rytų konferencijoje, rašoma apie savo potencialą vis labiau atskleidžiantį Toronto „Raptors“ aukštaūgį.

Artėjant NBA atkrintamosioms varžyboms „Bleacher Report“ analitikas Zachas Buckley sudarė sąrašą iš Rytų konferencijos žaidėjų, į kurį pateko, jo nuomone, per lemiamas kovas iš gerosios pusės galintys atsiskleisti krepšininkai. Tarp jų atsidūrė ir Kanados žiniasklaidos savaitgalį išgirtas J. Valančiūnas.

„Negalima sakyti, kad J. Valančiūnas yra pamirštas vyras.

Jis – talentu ir įgūdžiais apdovanotas 213 cm ūgio žaidėjas, kokių lygoje nėra daug“, – pažymi Z. Buckley, prisimindamas, kad praeityje lietuvis buvo pašauktas 5-uoju numeriu NBA naujokų biržoje, o vėliau su „Raptors“ sudarė naują 64 mln JAV dolerių vertės kontraktą.

Anot Z. Buckley, J. Valančiūnui tenka susitaikyti su tuo, kad jis yra tikrųjų „Raptors“ žvaigždžių – Kyle‘o Lowry ir DeMare‘o DeRozano šešėlyje, tačiau, nepaisant visko, aukštaūgis komandos žaidimui gali daryti lemiamą įtaką.

„Faktas, kad Valančiūno pavardė nėra pirmoji, kuri ateina į galvą paminint Toronto „Raptors“. Kaip sakė ir pretendentų į metų trenerio titulą Dwane‘as Casey, netrūksta žaidėjų, kurie būtų įvardinti greičiau už Joną. Faktas ir tas, kad šiuo atveju egzistuoja hierarchija – J. Valačiūnas nėra tame pačiame lėktuve su aukščiausiai vertinamais savo komandos draugais. Tačiau jį galima laikyti galbūt ir pačiu didžiausiu X faktoriumi NBA Rytų konferencijoje. Kai Valančiūnas įsibėgėja, kartu su juo įsibėgėja ir „Raptors“, – konstatuoja analitikas.

„Bleacher Report“ primena ir pagyrų J. Valančiūnui negailinčio „Toronto Sun“ reporterio Ryano Wolstato žodžius. „Raptors žaidimas sukasi aplink K. Lowry ir D. DeRozaną, tačiau kuomet J. Valančiūnas yra aikštelėje ir žaidžia gerai, šią komandą įveikti darosi nepaprastai sunku. Ypač tada, kai lietuvis sėkmingai rungtyniauja ir gynyboje“, – rašė R. Wolstatas.

Anot Z. Buckley, tai – esminė citata, atspindinti J. Valančiūno įtaką Toronto ekipai. Jo nuomone, jeigu „Raptors“ trenerių štabas sugebės įtraukti lietuvį į komandos žaidimą ir išnaudoti jo stipriąsias savybes, J. Valančiūnas gali tapti daug taškų pelnančia, galingai po lenta besigrumiančia atkrintamųjų varžybų žvaigžde. Toronto „Raptors“ (51/25) NBA Rytų konferencijos turnyro lentelėje jau užsitikrino antrąją vietą. Iki reguliariojo sezono pabaigos kanadiečiams liko sužaisti šešerias rungtynes, o artimiausios iš jų vyks naktį iš antradienio į trečiadienį – „Raptors“ namuose priims Šarlotės „Hornets“.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape „Raptors“ greičiausiai kausis su Indianos „Pacers“ arba Detroito „Pistons“. Į potencialiai per atkrintamąsias varžybas sublizgėti galinčių žaidėjų sąrašą „Bleacher Report“ taip pat įtraukė Kentavious Caldwell-Pope‘ą (Detroito „Pistons“), Jae Crowderį (Bostono „Celtics“), Rodney Hoodą (Jutos „Jazz“), Joshą Richardsoną (Majamio „Heat“) ir Mylesą Turnerį (Indianos „Pacers“).

Kaip jau rašė Krepšinis.lt, pastaruoju metu įsismaginęs J. Valančiūnas praėjusį savaitgalį pakartojo tai, ką iš visų lietuvių NBA lygos arenose yra pavykę padaryti tik Žydrūnui Ilgauskui. 7 – blokai per dvikovą su Memfio „Grizzlies“ – geriausias 23-ejų metų uteniškio rezultatas, o daugiau metimų už jaunąjį 213 cm ūgio „centrą“ nė sykio per savo karjerą NBA nėra pavykę nublokuoti nei A. Saboniui, nei Ž. Ilgauskui. Sabo blokų rekordas NBA lygoje – 6, o Ž. Ilgauskas tris kartus yra blokavęs po 7 varžovų metimus.