Sportas

2016.04.05 20:41

Irkluotojų nuotaikos prieš laukiančią olimpiadą skirtingos

Paulius Cubera, 15min.lt2016.04.05 20:41

„Įtampa auga“ – tokia frazė, pasakyta pusiau juokais, pusiau rimtai, tapo Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) spaudos konferencijos vinimi. Iš tiesų, po rekordinių 2015-ųjų, kai net penkios Lietuvos įgulos iškovojo kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, šiemet iš mūsų šalies irkluotojų tikimasi dar daugiau. Niekam gi nesvarbu, kad daugumai iš jų Rio bus pirmoji gyvenimo olimpiada.

Tačiau prieš startą kitoje Atlanto pusėje laukia pirmasis rimtas pasitikrinimas – gegužės 6–8 dienomis Brandeburge (Vokietija) vyksiantis Europos irklavimo čempionatas. Į Lietuvą retai užsukantys irkluotojai surengė spaudos konferenciją, kurioje pasidalijo mintimis apie pasirengimą Rio žaidynėms, šių metų viltis, būsimą startą Rio ir įtampą, kuri, tiesa, kausto ne visus sportininkus.

Federacijos prezidentas Dainius Pavilionis pasidžiaugė tuo, kad bent jau olimpiniai kelialapiai yra iškovoti pernai – net penkios įgulos per pasaulio čempionatą pateko tiesiai į Rio. Tai leidžia įguloms nuo pat metų pradžios kryptingai rengtis svarbiausiam ketverių metų, o gal ir gyvenimo startui.

„Praėjusių metų sėkmė užtikrino sportininkams stabilumą ir ramybę. Pasirengimas tokiems startams vyksta tam tikrais ciklais, tad gerai, jog iš anksto žinai, kad ten dalyvausi. Sportininkai jau turėjo pirmas kontrolines rungtynes Pieduluko regatoje, visi yra be traumų, pasirengę ir geros sportinės formos“, – džiaugėsi D. Pavilionis.

Pirmajai karjeroje olimpiadai besirengianti Milda Valčiukaitė teigė labai didelės įtampos nejaučianti.

„Aišku, įtampą šiek tiek jaučiame. Man tai pirmoji olimpiada – svarbiausias startas iki šiol. Pagalvoju apie olimpiadą, tačiau labai nesijaudinu – gal tai labiau koncentracija, bandymas susitelkti į visą procesą“, – sakė M. Valčiukaitė

Kitaip kalbėjo kone labiausiai patyręs Lietuvos irklavimo rinktinės narys Mindaugas Griškonis. Neseniai 30 metų jubiliejaus sulaukęs vienvietininkas valtyje visada irkluoja vienas ir turi pasikliauti tik savo jėgomis. Noras nenuvilti ne tik aplinkinių, bet ir savęs M. Griškonį ir varo pirmyn.

„Įtampa auga. Taip jau yra, artėja žaidynės, galvoji, kad reikės būti geriausioje formoje, pademonstruoti geriausią rezultatą. Spaudimą jauti ne tik iš aplinkinių, kurie iš tavęs daug tikisi, bet ir iš savęs. Pagalvoji, kad negali nuvilti savęs. Europos čempionato aš labai nesureikšminu, negalvoju, kaip sudalyvausiu ten. Pagrindinis startas yra olimpinės žaidynės – čia tik tarpinė stotelė“, – sakė penkių Europos čempionatų prizininkas M. Griškonis.

Tuo tarpu Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas daugiausia jaudinasi dėl traumų. Praėjusiais metais S. Ritteriui prireikė operacijos, kuri irkluotoją sustabdė prieš pat Europos čempionatą. Jį Sauliui teko praleisti. Šiemet komandos draugai tikisi apsieiti be sveikatos problemų.

„Svarbiausios mintys yra negauti kokios traumos – dėl to iškristų savaitė ar dvi treniruočių. Stengiamės nepridaryti klaidų, kurios lemtų traumas. Aš bent jau dėl žaidynių dar nesijaudinu. Dabar laukia pasitikrinimas Europos čempionate, ten pamatysime, kokiame lygyje esame, po to dar turėsime laiko taisyti klaidoms iki Rio“ – kalbėjo R. Maščinskas.

Jam antrino S. Ritteris: „Labai svarbu šiemet išvengti traumų – pernai dėl to turėjau praleisti Europos čempionatą. Šie metai yra ypatingi. Manau, kad kiekvienas sportininkas dabar turėtų mėgautis laiku iki Rio. Reikia siekiant tikslo jausti malonumą.“

M. Griškoniui tai bus trečioji olimpiada po Pekino ir Londono olimpinių žaidynių. S. Ritteris ir R. Maščinskas dalyvaus jau antrose žaidynėse, kaip ir D. Vištartaitė. Jos porininkei M. Valčiukaitei, vienvietininkei Linai Šaltytei bei visai keturvietės įgulai tai bus olimpinis debiutas.

D. Pavilionis tikisi, kad į žaidynes dar sugebės prasimušti ir lengvo svorio moterų dviviečių įgula – Sonata Gelžinienė ir Austėja Ordinaitė. Šiemet tik 20-ies sulauksianti S. Gelžinienė (buvusi – Petrikaitė) 2015 metais su trenksmu įsiveržė į suaugusiųjų sportą.

Jaunimo amžiaus grupės sportininkė Europos suaugusiųjų čempionate užėmė šeštąją, pasaulio – septintąją vietą. Vis dėlto olimpinėje programoje lengvo svorio moterų varžybose dalyvauja tik dvivietės. Be to, viltį pasiekti Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes turi ir vienintelis Lietuvos parairkluotojas Augustas Navickas.