Sportas

2021.01.21 10:32

Šimonytė kalbėjosi su IIHF prezidentu ir aptarė galimybes dalį ledo ritulio čempionato rengti Lietuvoje

LRT.lt2021.01.21 10:32

Premjerė Ingrida Šimonytė šįryt nuotoliniu būdu susitiko su Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) prezidentu Rene Faseliu. Pokalbyje aptartas Lietuvos pasiryžimas dalį Ledo ritulio čempionato varžybų, turėjusių vykti Minske, surengti Lietuvoje, skelbiama Vyriausybės pranešime.

Pasak premjerės, Lietuva pritaria Tarptautinės ledo ritulio federacijos sprendimui atšaukti varžybas Minske, tai jau turėjo būti padaryta ir anksčiau, ir siūlo svarstyti galimybes dalį čempionato varžybų surengti Lietuvoje.

„Organizuoti aukščiausio lygio varžybas Lietuva moka ir tai yra įrodžiusi ne kartą. Logistiškai organizuoti varžybas kaimynėse šalyse, esant pandeminėms sąlygoms, taip pat būtų daug patogiau. Be to Lietuva turi tam reikalingą infrastruktūrą. Todėl pagalbą dalį varžybų organizuoti Vilniuje bei Kaune siūlėme ir Latvijos vyriausybei bei šįryt pokalbyje su tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu“, – sakė I. Šimonytė.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti gegužės 21–birželio 6 dienomis, jame rungiasi 16 geriausių šalių rinktinių.

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) ) pirmadienį pranešė, kad jos taryba nusprendė nerengti 2021-ųjų pasaulio čempionatą Baltarusijoje.