Sportas

2021.01.20 15:17

Motiejūnas su džiaugsmu priimtų ledo ritulio čempionatą, Latvijos federacija tai vadina spekuliacija

Paulius Cubera, LRT.lt2021.01.20 15:17

Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) kreipusis į Latvijos vyriausybę bei pasiūlius kartu rengti iš Baltarusijos perkeltą pasaulio ledo ritulio čempionatą Kauno „Žalgirio“ arenos direktorius Paulius Motiejūnas yra pasirengęs priimti tokio masto renginį. Anot „Žalgirio“ klubo ir arenos vadovo, tai būtų puiki reklama arenai, miestui ir visai Lietuvai.

Gegužės 21 d. turintis startuoti pasaulio ledo ritulio čempionatas neseniai buvo perkeltas iš Baltarusijos, kuri pagal pirminį planą turėjo rengti turnyrą kartu su Latvija.

Jau anksčiau tarp Lietuvos sporto mėgėjų vyravo kalbos, kad toks čempionatas galėtų vykti Lietuvoje. Latviai turi tik vieną pakankamo dydžio areną Rygoje, o Lietuvoje tokio masto varžybas galėtų priimti tiek Kauno, tiek Vilniaus arenos.

„Lietuvoje turime dvi dideles arenas. Turime nemažai galimybių organizuoti čempionato varžybas, tačiau vietą pasirinks patys organizatoriai. Jau buvo diskusijų su mūsų ledo ritulio federacija apie vietą, buvo diskusijų su Latvijos vyriausybe, kas jiems tiktų. Jeigu IIHF nuspręstų organizuoti varžybas Lietuvoje, ji ir nuspręstų, kur jas organizuoti. Tam reikalingi viešbučiai, patogi logistika, bet mes tikrai turime, ką pasiūlyti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį užtikrino ŠMSM ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Galutinį žodį dėl čempionato vietos tars ne Latvija, o tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF), kuri gali čempionatą perkelti ir visiškai į naują šalį. Kiek anksčiau buvo nemažai kalbų, kad čempionatą galėtų perimti Rusija.

„Žalgirio“ arenos direktorius Paulius Motiejūnas užtikrino, kad Kaunas yra pasirengęs priimti tokio masto renginį ir apie tai jau informavo Lietuvos ledo ritulio asociaciją „Hockey Lietuva“. 2018 m. balandį „Žalgirio“ arenoje jau vyko pasaulio čempionato IB diviziono varžybos, kai tomis pat dienomis čia Eurolygos atkrintamąsias žaidė „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ klubai. Tuomet arena per naktį iš krepšinio arenos virto į ledo areną.

„Mes norime dirbti, mes su mielu noru padarytume renginį Kaune. Visa įranga yra, jeigu ko trūktų, tikrai rastume, kur pasiskolinti, pravestume renginį be problemų, su renginių skyriumi jau esame apsitarę ir pasiruošę“, – užtikrino P. Motiejūnas.

Žinoma, toks čempionatas „Žalgirio“ arenai didelio pelno neatneštų, nes, anot P. Motiejūno, greičiausiai vyktų be žiūrovų, tačiau jo kaina gali būti kur kas didesnė, jeigu žiūrėsime ne į pinigus.

„Arenai čia nebūtų verslas, pajamas už televizijos transliacijas, rėmėjus gauna organizatoriai. Mūsų pajamos būtų minimalios – padengtos išlaidos už aptarnavimą ir kažkiek uždarbio. Be sirgalių neuždirbtume už maitinimą, kas sudaro dideles pajamas. Bet mes į tai nežiūrime, norėtume, kad kažkoks renginys vyktų ir būtume patenkinti. Juk čia pasaulio čempionatas – visai šaliai būtų reklama, arenai įvertinimas, kuris neišmatuojamas pinigais“, – teigė P. Motiejūnas.

Pasaulio čempionato vietos klausimas turėtų būti atsakytas artimiausiu metu, mat bet kuriai šaliai, norint priimti tokį renginį jau po keturių mėnesių, reikalingas pasirengimas.

Pasaulio čempionate žaidžia 16 stipriausių planetos ledo ritulio komandų. 2019 m. čempionatą Slovakijoje laimėjo Suomijos rinktinė, o pernai varžybos Šveicarijoje buvo atšauktos dėl koronaviruso pandemijos.

2021 m. čempionate dalyvaus Latvija, Baltarusija, JAV, Kanada, Švedija, Suomija, Danija, Čekija, Vokietija, Didžioji Britanija, Italija, Norvegija, Rusija, Slovakija, Šveicarija ir Kazachstanas.

Latvijos ledo ritulio federacijos vadovas – su lietuviais nekalbėjome

Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentas Aigars Kalvitis sako, kad su lietuviais apie pasaulio čempionato rengimą iki šiol nekalbėjo ir tokią iniciatyvą pavadino spekuliacija.

Federacijos vadovas sako, kad galutinis sprendimas dėl čempionato priklauso Tarptautinei ledo ritulio federacijai (IIHF), kuri jau svarsto keletą variantų.

„Nieko apie tai nežinau. Mes apie tai nekalbėjome su lietuviais. IIHF turi nuspręsti, kaip bus organizuojamas čempionatas. Manau, kad tai yra spekuliacija. IIHF priims lemiamą sprendimą ir jau svarsto keletą variantų“, – BNS trečiadienį sakė A. Kalvitis.