2021.01.20 00:52

Vartus prieš „AS Roma“ saugojęs Titas Krapikas padėjo savo komandai žengti į Italijos taurės ketvirtfinalį

LRT.lt2021.01.20 00:52

Antradienį vakare sėkmingai Italijos taurėje („Coppa Italia“) pasirodė Lietuvos futbolo rinktinės iki 21-erių metų vartininkas Titas Krapikas, kuris su savo atstovaujama „Spezia“ komanda iš turnyro išmetė „AS Roma“ klubą.

Nuo pirmos iki paskutinės minutės vartus saugojęs T. Krapikas padėjo komandai po sunkios ir pratęsimo pareikalavusios kovos 4:2 įveikti „Roma“ klubą ir žengti į turnyro ketvirtfinalį, kuriame laukia dvikova su „Napoli“.

Išvykoje žaidusiai „Spezia“ komandai rungtynių pradžia klostėsi tarsi iš vadovėlio. Jau 6-ąją minutę nuo 11 metrų žymos komandą į priekį išvedė Andrejus Galabinovas, o pranašumą po 9 minučių padidino Riccardo Saponara.

Visgi „Roma“ nepasidavė – pirmojo kėlinio pabaigoje T. Krapikui teko akis į akį susitikti su Lorenzo Pellegrini, kuris atliko smūgį nuo 11 metrų žymos. Lietuviui sustabdyti italo smūgio nepavyko ir rezultatas tapo 1:2.

Antrajame kėlinyje „Roma“ pasiekė ir antrąjį įvartį. 73-ąją minutę kamuolį per Lietuvos vartų sargą perkėlė Henrikhas Mkhitaryanas.

Daugiau įvarčių per pagrindinį laiką nekrito, todėl komandos turėjo žaisti papildomas 30 minučių. Pratęsimas „romėnams“ prasidėjo tarsi iš siaubo scenos – 92-ąją minutę už antrą geltoną kortelę aikštę buvo priverstas palikti Gianluca Mancini, o lyg to būtų negana, kitos atakos metu „Roma“ vartininkas Pau Lopezas užsidirbo raudoną kortelę ir šeimininkai liko žaisti devyniese.

Šiomis varžovų dovanomis pasinaudojo „Spezia“ – 107-ąją minutę Daniele Verde smeigė trečiąjį, o 120-ąją minutę ketvirtąjį įvartį pridėjo R. Saponara ir T. Krapiko komanda žengė į Italijos taurės ketvirfinalį.

22-ejų metų iš Kėdainių kilęs vartų sargas „Spezia“ klube žaidžia nuo 2019-ųjų vasaros. Šį sezoną Italijos taurėje jis jau buvo sužaidęs dvejas rungtynes, o „Serie A“ pirmenybėse kol kas komandos pasirodymus stebi nuo atsarginių suolo.

Be to, šiose rungtynėse buvo užfiksuotas retas reiškinys futbole – „Roma“ atliko net šešis keitimus (buvo galima 5 – LRT.lt.). Pasak Italijos žiniasklaidos, „romėnai“, per pratęsimą net ir iškovoję pergalę, vis tiek būtų pašalinti iš turnyro.