Sportas

2021.01.19 17:27

Į „Žalgirį“ atvykęs buvęs „Sūduvos“ vedlys Čeburinas gražaus futbolo nežada: svarbiausia yra pergalės

LRT.lt2021.01.19 17:27

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai sulaukė naujo komandos vyriausiojo trenerio, kuris ne vienam iš jų yra gana gerai pažįstamas. Tai metus Pakruojo „Kruojoje“ ir tris sezonus Marijampolės „Sūduvoje“ dirbęs kazachas Vladimiras Čeburinas. Naujųjų Lietuvos čempionų pasiūlymą priėmęs specialistas metus netreniravo jokios komandos, kaip sakė pats, tobulinosi ir ieškojo naujų idėjų, kurių dalį artėjančiame sezone pritaikys „Žalgiryje“.

Tik prieš pora dienų į Vilnių atvykęs 55 metų futbolo specialistas žalgiriečiams surengė dar tik antrąją treniruotę Pilaitęs pripučiamame futbolo manieže.

Pasirengimas naujam futbolo sezonui tik prasideda, „Žalgiris“ kol kas yra praradęs daugiau praėjusio sezono futbolininkų nei įsigijęs naujų, tad darbas vyksta pačiame įkarštyje.

V. Čeburinas teigė, kad su be trenerio likusia „Sūduva“ nesikalbėjo ir jų pasiūlymo neturėjo, o treniruoti „Žalgirį“ jam bus ir iššūkis, ir garbė.

– Pirmos dienos Vilniuje, kokios jos?

– Visų pirma – šalta. Nors Kazachstane pas mus irgi šalčiai dideli, šiandien kai kas maudosi, švenčia krikštą, o čia darbo įkarštis. Visų pirma susipažinau su komanda, pakalbėjome apie tikslus, planus, susitikimai su gydytojais, su administracija. Tariamės, kalbamės, dėliojamės darbus.

– Kiek treneris dalyvauja žaidėjų pasirinkime, o kiek tai bendras darbas su komandos vadove?

– Tai yra bendras darbas, savaime suprantama, daug kalbame, daug bendraujame. Natūralu, kad tai yra trenerio reikalas, nes eina kalba apie žaidėjams keliamus tikslus, varžybų planą. Tai yra bendras darbas, tariantis ir einant į vieną tikslą, kuris klubui iškeltas.

– „Sūduvos“ stilius, per tuos trejus metus su jumis, buvo aiškus – gynybinis futbolas, kontratakos, daug dėmesio standartinėms situacijoms. Ar galime Vilniuje tikėtis kažko to paties?

– Pagrindinis keliamas tikslas – būti mobiliais. Ši komanda yra kitokia, viskas bus žiūrima planuojama ir dėliojama pagal tai, kokie yra žaidėjai, ką jie žaidė. Taip, bus daug dirbama su standartais, bet norime, kad komanda būtų mobili, kad turėtų kelis žaidybinius planus. Futbolas priklausys ir nuo to, kokie bus varžovai.

Kai „Inter“ žaidžia formacija 3-5-2 arba Anglijos komandos žaidžia 3-4-3, sakome, kad tai geras protingas futbolas. Mūsų tikslas yra remtis tokiais varžybų planais, kurie bus orientuoti į varžovo nugalėjimą. Ne visada gražus futbolas reiškia viską, svarbiausia yra nugalėti.

– Trejus metus „žalgirį“ reikėjo nugalėti, aikštėje matėme visko, kartais ne visai švarių ir sportiškų dalykų. Kaip jaučiatės dabar pats apsirengęs žaliai ir stovėdamas prie buvusio varžovo ar net priešo vairo?

– Jeigu kalbėti apie spalvą, žalia spalva yra žemės ir grožio spalva. Jeigu rimtai, normalu, kad kol dirbau „Sūduvoje“, gyniau jų spalvas, tai buvo derbis, tikrai principinės rungtynės. Natūralu, kad treneris turi vienintelį tikslą – laimėti. Dabar aš esu čia – tai man yra didelė garbė ir didelis iššūkis. Visos mano mintys ir koncentracija dabar yra čia.

– Iš „Sūduvos“ pasikvietėte Josipą Tadičių, ar tokių gali būti ir daugiau?

– Josipas yra užsirekomendavęs, kaip geras žaidėjas, tai puikus profesionalas – dėl to jį pakvietėme čia. Kadangi „Žalgiris“ turi išėjusių žaidėjų, priėmėme tokį sprendimą. Kadangi grįžta Tomislavas Kišas, sirgaliams ir žiūrovams gerai pažįstamas žaidėjas, priėmėme sprendimą, kad jie sudarys gerą porą, nes abu yra profesionalai ir gero lygio žaidėjai.

Normalu, kad žaidėjai, kurių kontraktai baigėsi, ir jie mums bus įdomūs, kalbėsime. Tie, kurie turi sutartis, nėra mūsų sąraše, jie turi sutartis. Žiūrime, analizuojame, kol kas sprendimai nepriimti.

– Ką nuveikėte per pastaruosius metus, kuriuos vadinote kūrybinėmis atostogomis?

– Nebuvo taip, kad nieko neveikiau. Buvo keli pasiūlymai, bet dėl pandemijos jie taip ir netapo sutartimis – arba aš negalėdavau išvykti iš šalies, arba negalėdavau atvykti į šalį. Nemažai laiko praleidau su savo šeima, kas tikrai yra geras dalykas.

Žiūrėjau Baltarusijos čempionato rungtynes, skyriau daug laiko buvusių rungtynių peržiūrėjimui, kad save tobulinčiau. Ieškojau idėjų, kaip sako didieji treneriai, jog surasti kažką naudingo ir pritaikyti tai sau.