Sportas

2021.01.19 16:19

Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis „Ryto“ treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą

LRT.lt2021.01.19 16:19

Vilniaus „Ryto“ klubas išgyvena nemažas permainas. Aukšta nata sezoną pradėjusi sostinės komanda atsisveikino su Donaldu Kairiu, o pajėgūs legionieriai surado arba vis dar ieško naujos karjeros stotelės.

Iki sezono pabaigos vyriausiojo trenerio postas buvo patikėtas Giedriui Žibėnui, kuris iki šiol buvo D. Kairio asistentu.

„Rytas“ jau baigė kovas Karaliaus Mindaugo taurėje ir FIBA čempionų lygoje, tačiau vis dar kovoja dėl pozicijų Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

G. Žibėnas vyr. trenerio kėdėje debiutuos trečiadienį, kai „Rytas“ stos į kovą su Klaipėdos „Neptūnu“.

Strategas atskleidė, kada ir kaip sulaukė galimybės stoti prie komandos vairo.

„Po rungtynių su Utena iš pradžių į viršų buvo pakviestas Donaldas (Kairys). Jam sugrįžus į trenerių biurą, mes su Georgijum (Dedu) buvom pakviesti aptarti galimybes tęsti darbus, nes žinome komandą iš vidaus, kaip verda viskas čia. Norime išlaikyti tęstinumą su tam tikrais pokyčiais“, – „Ryto“ vaizdo įraše sakė treneris.

Kalbėdamas apie šiuo metu didžiausias komandos problemas, G. Žibėnas įvardijo prastą gynybą.

„Tobulėti gynyboje potencialas yra didžiulis. Norėdami patobulėti gynyboje, turime būti labai preciziški su įpročiais, sistema ir pastovumu. Pastovumas tikriausiai labiausiai apibūdintų tai, ką mes turėtume pakeisti.

Su trenerių štabu bandysime supaprastinti gynybos modelį, taip pat iš žaidėjų reikalausime daugiau atsakomybės“, – tęsė G. Žibėnas.

Sulaukęs klausimo apie tai, kokiais būdais būtų galima suvienyti komandą, G. Žibėnas atsakė: „Pralaimėjome du turnyrus, bet LKL esame pakankamai geroje situacijoje. Motyvacija yra labai paprasta – daugelis žaidėjų yra savo jėgų žydėjime, jų karjera yra priešakyje ir mes negalime, atėjus juodai dienai, sustoti ir nebežaisti. Bandysime žaidėjams grąžinti aistrą.“