Sportas

2021.01.19 11:04

Viduryje rungtynių į namus patraukęs Grigonis penktadienį turėtų žaisti su „Olympiakos“

LRT.lt2021.01.19 11:04

Pirmadienio vakarą „Citadelė“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynėse Kauno „Žalgirio“ gerbėjus išgąsdino Marius Grigonis. Komandos lyderis rungtynių viduryje ne tik paliko aikštę ir nuėjo tiesiai į rūbinę, bet kaip vėliau paaiškėjo, išvažiavo tiesiai į namus, nelaukęs mačo pabaigos. „Žalgiris“ tikina, kad tai padaryta vardan saugumo, nors komandos lyderio koronaviruso pastarieji testai ir buvo neigiami.

Penktadienį „Žalgiris“ žaidė Eurolygos rungtynes Sankt Peterburge su vietos „Zenit“ ekipa, o kaip įprasta po Eurolygos rungtynių – šeštadienį komanda buvo testuojama. M. Grigonio testas buvo neigiamas.

Pirmadienį, pagal naują LKL protokolą, komandai prieš rungtynes KMT turnyre su „Pieno žvaigždėmis“ vėl buvo daromi testai. M. Grigonio testas ir vėl buvo neigiamas.

Žaisti mėginęs gynėjas galiausiai pasijauti negerai ir buvo nuspręsta išleisti M. Grigonį namo.

„Marius yra susirgęs. Mes nusprendėme jį išsiųsti namo. Jis, kaip visada, parodė charakterį ir valią, tad nusprendė žaisti ir rungtynes pradėjo tikrai gerai.

Jis tiesiog yra peršalęs, jo COVID–19 atsakymas buvo neigiamas, jam tiesiog reikia pasiilsėti“, – po rungtynių antradienį kalbėjo „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

LRT.lt žiniomis kauniečiai kol kas nesijaudina dėl M. Grigonio sveikatos prieš penktadienio rungtynes namuose su Pirėjo „Olympiakos“ – lyderis turėtų žaisti.

„Žalgirio“ žaidėjų pagal Eurolygos protokolą prieš penktadieno mačą laukia dar mažiausiai vienas testavimas.

Tiesa, šį sezoną jau ir Lietuvoje buvo atvejis, kai neigiami testai neparodė tikrosios situacijos. Vienas Vilniaus „Ryto“ trenerio asistentų ėjo į darbą jausdamas peršalimo simptomus, nes vienas po kito net trys atlikti testai buvo neigiami. Galiausiai ketvirtasis testas treneriui parodė koronaviruso susirgimą.

Kauniečių stovykloje šį sezoną buvo du koronaviruso atvejai. Antrąsias sezono rungtynes Maskvoje su „Chimki“ teko praleisti Joffrey Lauvergne`ui, kurio teigiamas testas vėliau pasirodė esąs klaidingas. Kiek vėliau koronavirusu užsikrėtė ir keletą mačų praleido Rokas Jokubaitis.