Sportas

2021.01.19 09:52

Pasaulio čempionato perkėlimą iš Baltarusijos palaikantis Kasparaitis palygino situaciją su Čečėnija

LRT.lt2021.01.19 09:52

Olimpinis ledo ritulio čempionas Darius Kasparaitis palaiko tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) sprendimą iš Baltarusijos atimti teisę organizuoti pasaulio čempionatą. Tai buvo nuspręsta pirmadienį.

2021. pasaulio čempionatas, startuosiantis antroje gegužės mėnesio pusėje, turėjo vykti Minske ir Rygoje, o dabar lieka neaišku, kas jį organizuos – tik Ryga ar turnyras bus keliamas į kitą šalį.

„Tai teisingas sprendimas. Ten vyksta politinis karas. Tai padaryta ne norint nubausti Lukašenką, o dėl saugumo. Mes visi žinome, kas ten vyksta. Koks pasaulio čempionatas gali vykti šalyje, kur vyksta riaušės?“ – Rusijos sporto naujienų portalui „Sport-Express“ teigė D. Kasparaitis.

Dažnas iš Baltarusiją palaikančių žmonių atskriejantis argumentas – atšaukus čempionatą šalyje kentės žmonės, o ne politikai. D. Kasparaitis turi kitokią nuomonę.

„Žmonės kenčia bet kuriuo atveju, kenčia dėl politikos. Kaip amerikiečiai galėtų atvykti į Baltarusiją, kurioje vyksta toks politinis karas? Yra ir žaidėjų bei turistų saugumo klausimas. Organizuoti čempionatą Baltarusijoje dabar būtų tas pats, kas rengti jį Čečėnijoje“, – teigė legendinis ledo ritulininkas.

Anot jo, geriausia būtų, jeigu ledo ritulio čempionatas būtų perkeltas į Rusiją.

Kol kas IIHF nenusprendė, kur vyks čempionatas, tačiau tau turės padaryti greitai, mat iki jo pradžios liko vos keli mėnesiai. Ledo ritulio čempionatas vyks gegužės 21–birželio 6 dienomis.