Sportas

2016.04.01 22:41

Š. Jasikevičius po pralaimėjimo CSKA: Žengėme žingsnį į priekį

Kauno „Žalgiris“ antrajame kėlinyje Maskvoje buvo toks galingas, kad privertė CSKA trenerį Dimitrį Itoudį spjaudytis keiksmais. „Mes tik stovime ir žiūrime. Kur jūsų aistra?! Susiimkite!“ – keikdamasis per minutės pertraukėlę šaukė graikas. „Žalgiris“ buvo pabėgęs 10 taškų skirtumu ir skaudžiai įkando rusams. Bet CSKA yra CSKA. „Esu patenkintas, bet galėjome ir geriau“, – po priešpaskutiniųjų „Top 16“ rungtynių sakė Šarūnas Jasikevičius.

Po pertraukos CSKA pastatė tokią gynybą, kuri trečiajame kėlinyje sustabdė „Žalgirį“ 27:13 ir padėjo pergalingą pamatą.

„Žalgiris“ pabandė, įkando, bet iš Maskvos su pergale neištrūko.

Šaras ketvirtajame kėlinyje ramiai stebėjo žaidimą. Priežastis paprasta – jo auklėtiniai įvykdė didžiąją dalį žaidimo plano.

„Visumoje buvau patenkintas. Daugelis dalykų, ką paruošėme, pavyko. Manau, kad buvo neblogas žingsnis į priekį. Tik toliau tęsiame problemas su prastai pasirenkamomis baudomis ir turime problemą su trečiuoju kėliniu. Jau eilę rungtynių prastai žaidžiame trečią kėlinį. Bandysime tai akcentuoti“, – po dvikovos 24sek pasakojo Š. Jasikevičius.

– Ką padarė CSKA gynyboje po pertraukos, kad pristabdė tą laisvą „Žalgirio“ puolimą ir perlaužė rungtynes?

– Manau, kad čia ne kiek CSKA, o krito mūsų ritmas. Prasidėjo dvejojimas. Galvoju, susikūrėme daug situacijų, kai Jankūnas ir Vougioukas buvo baudos aikštelėje su žemesniais gynėjais, bet nesugebėjome įvesti jiems kamuolio. Vėl, kaip sakant, augimo skausmai. Reikia augti, toliau šlifuoti detales. Šitie dalykai užtrunka ilgai. Bet kai kurie jauni žaidėjai šiandien sužaidė tikrai gerai.

– Šarūnai, ar pasijautė, kad dirbti rungtynėse lengviau, kai komanda pataiko tritaškius maždaug taip, kaip turėtų? Galbūt aštuoniais tolimais metimais galima paaiškinti ir tą puolime atsiradusį laisvumą?

– Krepšinis su pataikytais tolimais metimais lengvesnis ir viskas visai kitaip juda. Be to, atlikome 21 rezultatyvų perdavimą, kas džiugina prieš tokią puikią komandą. Bet manau, kad galėjo būti ir geriau.

– Pastaruoju metu daug kalbėta apie „Žalgirio“ legionierių indėlį. Bet šiandien Olivier Hanlanas, Brockas Motumas ir Jerome`as Randle`as kartu pelnė 38 taškus.

– Negaliu pasakyti, kas pasikeitė, bet jautėsi jų agresija. Vis dėlto Olivier ir Brockas yra jauni žaidėjai, o komandą labiau turėtų tempti veteranai.