Sportas

2021.01.17 11:39

„Škoda“ ir „Nivea“ paskelbė neremsiančios pasaulio ledo ritulio čempionato, jei šis vyks Baltarusijoje

IIHF sprendimą gali priimti sausio 18 d., papildyta 13:35
LRT.lt2021.01.17 11:39

Pagrindinė 2021 m. pasaulio ledo ritulio čempionato rėmėja „Škoda“ savo oficialioje Twitter paskyroje pasidalino žinute, kurioje skelbiama, kad kompanija nerems čempionato, jei šis bus surengtas Baltarusijoje. Tokia pačia žinia socialiniuose tinkluose pasidalino ir kita čempionato rėmėja „Nivea“ kompanija.

Kompanijos teigia, kad tolimesnis rėmimas neįmanomas dėl Baltarusijoje pažeidinėjamų žmogaus teisių ir laisvių.

Spaudimas IIHF (Pasaulinė ledo ritulio federacija – aut. past.) dėl čempionato rengimo Baltarusijoje kyla jau ne vieną savaitę. Latvija, kuri yra viena iš šio čempionato organizatorių, jau yra pareiškusi, kad yra pasiruošusi čempionatą rengti viena, o jį organizuoti Baltarusijoje jiems atrodo nepriimtina dėl brutalių režimo represijų.

Nepaisant to, IIHF prezidentas Rene Faselis visiškai neseniai susitiko su Aliaksandru Lukašenka aptarti galimo organizavimo, o pasaulis vis dar laukia galutinio IIHF sprendimo, kuris turėtų būti priimtas sausio pabaigoje.

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pirmadienį gali priimti sprendimą dėl čempionato perkėlimo iš Baltarusijos, kurio reikalauja šalies opozicija, šeštadienį pranešė naujienų portalas „Watson“, skelbia BNS.

Remdamasis Šveicarijos ledo ritulio ekspertu Klausu Zauggu (Klausu Caugu) leidinys nurodė, kad IIHF taryba šį klausimą svarstys per sausio 18 dieną paskirtą susitikimą.

K. Zauggo žiniomis, čempionatas galėtų būti perkeltas į Latviją, Daniją ar Slovakiją.