Sportas

2021.01.17 00:30

Vilniuje nusileidęs Gelažninkas džiaugėsi sulaukęs palaikymo ir įvertinimo

LRT.lt2021.01.17 00:30

Į Lietuvą grįžęs pirmasis Lietuvos istorijoje motociklų „vienišių“ klasės nugalėtojas Arūnas Gelažninkas neslėpė džiaugsmo dėl sulaukto palaikymo ir pasiekto rezultato.

„Jaučiuosi gerai. Atrodė, kad atsidžiaugiau, pirminė emocija kaip jau ir buvo nuslūgusi, bet pamačius jus čia ir vėl sugrįžo atsiminimai. Padariau daugiau nei tikėjausi, įvertinimą jaučiu, didžiulis palaikymas. Labai džiaugiuosi, kad žmonėms tai yra svarbu, ir tikiuosi, kad tai bus naujas žingsnis populiarinant motociklizmą Lietuvoje“, – emocijomis po Dakaro ralio dalinosi A. Gelažninkas.

Paklaustas apie ralio rutiną ir paprašytas įvertinti šio Dakaro sudėtingumą, A. Gelažninkas buvo atviras – šis Dakaras, nors ir techniškai sudėtingesnis, jam praėjo kur kas lengviau nei buvęs prieš tai.

„Tikrai nebuvo nuobodu, nebuvo laisvo laiko prisigalvoti kažkokių nesąmonių. Grįždavai, pavalgydavai, pasiruošdavai motociklą, krisdavai į lovą ir vėl anksti ryte keldavaisi.

Man pačiam šis Dakaras buvo lengvesnis. Praeitais metais turėjau kritimų, galima sakyti, kad pusę ralio važiavau su skausmais. Šiais metais trasos buvo sunkesnės, bet pats ralis man klostėsi geriau – todėl toks rezultatas ir tokia gera mano savijauta“, – atviravo motociklininkas.

Šiame Dakare ne kartą skambėjo istorijos apie A. Gelažninko teikiamą pagalbą kitiems lenktynininkams trasoje.

„Yra nerašytos tos taisyklės. Be abejo, tu varžaisi, bet jei tu suteiki pagalbą žmogui, galbūt gelbėji gyvybę, tai tas laikas yra kompensuojamas. Nežinau, kodėl reikėtų nesuteikti tos pagalbos. Kita vertus, tu jautiesi padaręs ir gerą darbą, bet žinai, kad jeigu tau taip atsitiktų, ir tau taip pat padėtų. Tai nėra kažkoks didvyriškas žingsnis, visi taip elgiasi“, – kukliai savo veiksmus įvertino A. Gelažninkas.

Atvejis, kuomet lietuvis gelbėjo CS Sansoshą, vos nepasibaigė tragiškai.

„Tą dieną tikrai buvo sunku užbaigti greičio ruožą. Sužinojus, kad viskas sportininkui baigėsi gerai, išaušo nauja diena ir tęsiau savo darbus“, – prisiminė šį etapą motocklininkas.

Daug kalbėti apie ateities planus motociklininkas nepanoro.

„Nežinau, bus matyt, dar reikia pabaigti šitą Dakarą, o tada jau bus matyti ir naujo sezono planai“,– atsakė A. Gelažninkas.