Sportas

2021.01.16 18:15

FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs „Lietkabelis“ ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo

LRT.lt2021.01.16 18:15

Sausio 15 d. FIBA paskelbė taikanti sankcijas Panevėžio krepšinio klubui. Pagal jas ekipai yra draudžiama registruoti naujus žaidėjus. „Lietkabelis“ su tokiu sprendimu nesutinka ir ruošiasi tolimesniems veiksmams – šią informaciją LRT.lt patvirtino Panevėžio klubo advokatas Andrius Būdvytis.

FIBA „Lietkabeliui“ uždraudė registruoti naujus krepšininkus, nes klubas nesilaikė FIBA Arbitražo teismo (BAT) sprendimo atsiskaityti su buvusiu klubo gynėju Kendricku Brownu ir jo atstovais už 2019 m. nutrauktą kontraktą.

Klubas kontraktą vienašališkai nutraukė po to, kai K. Brownas nusižengė įstatymams ir Panevėžyje užpuolė žmogų.

Panevėžio klubo advokatas Andrius Būdvytis sutiko LRT.lt portalui pakomentuoti susidariusią situaciją.

„Yra FIBA Arbitražo teismo (BAT) sprendimas, kad iš Lietkabelio klubo yra priteisti pinigai K. Brownui ir jo agentui, tačiau su šiuo sprendimu nesutinkame iš esmės. Ne dėl to, kad tai yra skola, ar dėl jos dydžio, bet svarbios yra pačios aplinkybės kodėl tai nutiko.

Kaip žinia, buvo viešai skelbta, kad Brownas praeitais metais buvo užpuolęs žmogų Panevėžyje, jam buvo iškelta baudžiamoji byla. Šio įvykio pasekoje mes su juo nutraukėme sutartį, kito kelio nebuvo, komandoje negalėjo likti žmogus, kuris smurtauja.

FIBA arbitražo teismas pripažino, kad yra padarytas nusikaltimas, bet tai, jų nuomone, nėra susiję su jo profesine veikla, todėl jam priteisė tam tikrą sumą.

Apeliavome šį sprendimą į Šveicarijos Aukščiausiąjį teismą, bet dėl formalių pagrindų mūsų apeliacija buvo atmesta“, – apie BAT sprendimą kalbėjo A. Būdvytis.

Panevėžio klubo advokatas teigia, kad ši situacija yra sudėtinga ir dėl kitų faktorių. Klubo žiniomis K. Brownas nuo arbitražo teismo nuslėpė savo tikrąjį atlygį Graikijos klube, kuriame jis pratęsė sezoną, o ir pats arbitražo sprendimas vykdomas Lietuvoje gali būti tik tada, kai pats K. Brownas ar jo atstovai kreipsis į Lietuvos apeliacinį teismą – to jie dar nepadarė.

„Šiuo metu susiklosto tokia situacija, kad arbitražo sprendimas pilnai negali būti vykdomas, nes Brownui reikia kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą.

Tačiau tiek K. Brownas, tiek jo agentai supranta, kad tokį arbitražo sprendimą Lietuvoje pripažinti būtų didelių problemų – negali tikėtis, kad už visą sezoną gausi atlygį, jei iš komandos buvai pašalintas dėl to, kad padarei nusikaltimą.

Brownas to nedaro, nes supranta, kad Lietuvos apeliacinis teismas šio sprendimo gali nepripažinti. Taigi, jie šiu metu tiesiog kreipiasi į FIBA ir prašo taikyti sankcijas ir baudas.

Taip, FIBA pritaikė sankcijas dėl žaidėjų registravimo, bet yra ir kita medalio pusė. Sporto arbitražo teismas, priimdamas sprendimą dėl išmokos už visą sezoną, vertino kiek piniginių lėšų Brownas gavo ir kitame klube, nes jis sezoną užbaigė Graikijoje.

Šioje vietoje K. Brownas ir jo agentai sukčiavo, nes nurodė, kad gavo per mėnesį 1500 eurų, o mes turime duomenų, kad kiti klubai jam siūlė ir didesnes sumas, bet jis nesutiko argumentuodamas, kad jam jos yra per mažos. Jis yra konkretus žmogus, jei jam nemoki apie 10 tūkst., jis ir nežaidžia.

Tai, kad turėdamas ir pelningesnių pasiūlymų Brownas nuvažiavo žaisti į Graikiją už 1500 yra neįtikėtina. Mes turime duomenų, kad jis rodė mažesnį atlyginimą ir to pasekoje apgavo arbitražą.

Nors ir arbitražo sprendima yra toks, koks jis yra, mus įgalioja, tačiau jei būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, o jis pradėtas bus, mes tam ruošiamės, ir bus įrodyta, kad Brownas arbitražui nurodė neteisingus duomenis dėl savo atlygio Graikijos klube, tuomet arbitražo sprendimas turi būti panaikintas.

Tikrai nežadame nuleisti rankų ir ruošiamės dar pakovoti“, – apie tolimesnius klubo planus kalbėjo Panevėžio „Lietkabelio“ klubo advokatas Andrius Būdvytis.