2021.01.16 16:46

Įspūdingai KMT ketvirtfinalyje atakavę „Juventus“ krepšininkai sutriuškino „Ryto“ ekipą

LRT.lt2021.01.16 16:46

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje triuškinamą pergalę iškovojo ir į turnyro pusfinalį pirmieji pateko Utenos „Juventus“ krepšininkai, kurie atsakomajame susitikime rezultatu 105: 78 (26:23, 28:13, 23:28, 28:14 ) nušlavė Vilniaus „Ryto“ komandą.

Absoliučiai fantastiškas rungtynes sužaidė Utenos gynėjas Martynas Gecevičius, kuris nemesdamas nei vieno dvitaškio per runtynes sugebėjo pelnyti 26 (7/9 trit., 5 atk. kam.) taškus. Nugalėtojams 20 taškų taip pat pridėjo Ignas Vaitkus.

„Ryto“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Dovis Bičkauskis, kurio sąskaitoje 15 taškų, ir Arnas Butkevičius, kuris pridėjo 14.

Žydrūno Urbono vadovaujama kariauna KMT ketvirtfinalyje pirmąjį susitikimą laimėjo rezultatu 89:87, tad į pusfinalį žengia bendra 29 taškų persvara.

Tai buvo antrasis kartas po 2017 m., kuomet „Juventus“ ekipa eliminuoja „Ryto“ komandą KMT ketvirtfinalyje ir penktasis šių komandų susitikimas KMT turnyre apskritai.

Rimtą spurtą pirmosiomis rungtynių minutėmis surengė Utenos krepšininkai, vedini Vaido Kariniausko ir Martyno Gecevičiaus pelnomų taškų.

Tiesa, praėjus vos 3 su puse minutės nuo rungtynių pradžios rimtą traumą patyrė Andrew Goudelockas. Ryto gynėjas po metimo nesėkmingai nusileido ant Arno Butkevičiaus kojos ir tik padedamas komandos personalo paliko aikštę. Į aikštę krepšininkas daugiau nesugrįžo.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką itin taikliai atakavę „Juventus“ krepšininkai neleido šeimininkams persverti rungtynių rezultato, tačiau 5 Utenos klaidos leido priartėti „Ryto“ krepšininkams ir pirmojo kėlinio švieslentėje degė rezultatas 23:26.

Gynybą pagerinę „Ryto“ krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje sugebėjo prisivyti varžovus, tačiau greitai sulaukė atsako iš Utenos krepšininkų. Spurtą 8:2 surengę „Juventus“ krepšininkai nuo varžovų nutolo 38:32.

Įspūdingą spurtą antrojo kėlinio pabaigoje surengė Žygimanto Skučo vedami Utenos krepšininkai ir pirmąją rungtynių dalį užbaigė rezultatu 54:36. Spurto metu net 8 taškus pelnė pats Ž. Skučas.

Antrąją rungtynių pusę labiau susikaupę pradėjo „Ryto“ krepšininkai, kurie praėjus pusei trečiojo kėlinio laiko buvo sužaidę atkarpą 15:9 ir Utenos komandos pranašumą sumažino iki 12 taškų.

Trečiojo kėlinio pabaigoje abi komandos keitėsi taškais ir Vilniaus „Rytui“ nepavyko ženkliai panaikinti deficito, o rezultatas po trečiojo kėlinio išliko palankus „Juventus“ krepšininkams – 77:64.

Ketvirtajame kėlinyje absoliutų pranašumą pradėjo demonstruoti Utenos „Juventus“ komanda, kuri ir toliau išlaikė savo pranašumą ir neleido „Rytui“ nė sekundei pagalvoti apie pergalę savo namų aikštelėje.

„Juventus“: M. Gecevičius (7/9 trit.) 26, I. Vaitkus 20, Ž. Skučas (5/5 dvit.) 12, V. Kariniauskas ir B. Crawfordas 11.

„Rytas“: D. Bičkauskis (4/5 dvit.) 15, A. Butkevičius (6 atk. kam.) 14, M. Echodas 13, R. Boatrightas 11, M. Girdžiūnas 10.

Karaliaus Mindaugo krepšinio taurė. Ketvirtfinalis. Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“