Sportas

2016.03.31 17:45

Rio de Žaneire nebus nei J. Jefimovos, nei M. Šarapovos

15min.lt2016.03.31 17:45

Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko, kalbėdamas su newsru.com žurnalistais, teigė, kad Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse nebus dėl mildronato vartojimo suspenduotų Julijos Jefimovos ir Marijos Šarapovos.

V.Mutko teigė, kad abi dopingu susitepusios atletės Rusijoje vis tiek bus palaikomos, tačiau olimpiadoje nedalyvaus.

„Rusijos sportininkų gaila. Juos palaikysime tyrime dėl mildronato vartojimo. Tačiau didelių praradimų, be Šarapovos ir Jefimovos, nėra“, – teigė V.Mutko.

Abi sportininkės šiemet pagautos vartojančios mildronatą, medžiagą, kurią pasaulinė dopingo agentūra (WADA) uždraudė tik nuo sausio pirmosios. Abi aukščiausio rango atletės teisinasi apie draudimą nieko nežinojusios.

M.Šarapova jau prarado ne vieną žinomą rėmėją ir ne vieną milijoną dolerių, tačiau J.Jefimovai pasekmės gali būti kur kas skaudesnės. Plaukikė dopingo taisykles pažeidė antrą kartą – jai gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos.

V.Mutko pripažino, kad iš 126 kol kas pasaulyje užfiksuotų mildronato vartojimo atvejų net ketvirtadalis (30) yra rusai.

„Daugiau nei 126 atvejai septyniose šalyse, mūsų sportininkų – 30. Yra ir Vokietija, Monakas, Etiopija, ne tik Rusija“, – teisinosi V.Mutko.

Newsru.com rašo, kad Rusija daro viską, kad kuo daugiau jos sportininkų varžytųsi Rio. Neva tuo asmeniškai rūpinasi pats Vladimiras Putinas.

Šiuo metu iš visų varžybų yra diskvalifikuoti lengvaatlečiai, kurie greičiausiai Rio nesivaržys. Damoklo kardas yra pakibęs ir ties Rusijos imtynininkais. ir plaukikais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.