Sportas

2021.01.16 14:48

„Ryto“ direktorius – apie nepateisinamą fiasko Europoje ir lemiamą kovą su „Juventus“

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt2021.01.16 14:48

Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ akistatos tapo Karaliaus Mindaugo taurės puošmena. Šie klubai turnyro ketvirtfinalyje susitinka jau penktus metus iš eilės. Šįkart prieš atsakomąja dvikovą Vilniuje Utenos „Juventus“ turi dviejų taškų pranašumą. Nepaisant to, „Juventus“ vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas favoritais laiko varžovus, o „Ryto“ direktorius Justas Jankauskas pripažino, kad klubui labai reikia reabilitacijos po nesusiklosčiusio sezono Europoje.

Utenos klubas jau parodė kovotojo dvasią, kai šventė pergalę pirmose rungtynėse 89:87.

J. Jankauskas tikisi, kad „Rytui“ pavyks nugalėti Utenos klubą ir pratęsti kovą dėl trofėjaus: „Klubui tai labai svarbios rungtynės, nes tai vienas iš dviejų čempionatų, kuriame mes vis dar dalyvaujame. Tikriausiai ir nebuvo metų, kai mes nesame patekę į KMT finalinį ketvertą. Tai rodo, kiek svarbios yra šios rungtynės. Aišku, prieš Utenos „Juventus“ jau kažkiek įprasta turėti tą deficitą prieš atsakomąsias rungtynes. Tikimės, kad jį panaikinsime.“

Visgi tai nebūtų pirmas kartas, kai Vilniaus klubas nepatenka į KMT finalo ketvertą. 2017 metais Utenos klubui pavyko ketvirtfinalyje 87:84 palaužti „Rytą“ ir žengti į kitą etapą.

Vilniaus klubo direktorius nenorėjo kalbėti apie galimas pralaimėjimo pasėkmes trenerių štabui ir žaidėjams, bet pabrėžė, kad nesėkmingas žaidimas FIBA Čempionų lygoje yra niekaip nepateisinamas.

„Galima ieškoti daug pasiteisinimų – koronavirusas, traumos, kitos aplinkybės, komplektacija, bet šiuo atveju mes negalime pasiteisinti. Žaidimas netenkino ir pasiektas rezultatas netenkina. Mūsų tikslas Čempionų lygoje buvo patekti į kitą etapą ir sužinojus mūsų grupės komandas tikrai galvojome, kad tai padarysime. Tikėkimės, kad dabar reabilituosimės Karaliaus Mindaugo taurėje ir LKL“, - kalbėjo Vilniaus klubo direktorius.

Sezonui Europoje pasibaigus komandą paliko Maurice‘as Ndouras, kuris karjerą tęs Kinijoje. Jį turėtų pakeisti Martynas Pacevičius, kuris šį sezoną stebina Nacionalinėje krepšinio lygoje. Tiesa, jis jau kurį laiką treniravosi su pagrindine komanda.

J. Jankauskas tikino, kad bandė M. Ndourą išlaikyti akistatai su „Juventus“: „Taip, buvo bandoma jį išlaikyti dar rungtynėms su Utenos „Juventus“, bet dėl kitų aplinkybių nebuvo įmanoma to padaryti. Prie komandos prisijungė Martynas Pacevičius. Tai buvo jau seniai svarstytas ir dėliotas variantas, bet iki šiol komandoje buvo keturi aukštaūgiai ir nebuvo tikslinga jo laikyti pagrindinėje komandoje, jis nebūtų gavęs tiek progų pasireikšti. Jis visą laiką treniravosi su pagrindine komanda, bet žaidė „Perle“.

Ž. Urbonas: „Turime parodyti mintį ir širdį“

„Juventus“ prieš lemiamą akistatą skaudžiai 79:100 pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ Lietuvos krepšinio lygoje. Komandos treneris Ž. Urbonas pripažino, kad žaidėjai galbūt jau labiau nusiteikę kovai su „Rytu“.

„Gal kažkas ir galėjo pasąmonėje jau pagalvoti apie „Rytą“. Bet kai kurie žaidėjai tiesiog buvo per daug pasyvūs šiose rungtynėse ir nesužaidė taip, kaip reikėjo. Mes jau apie tai kalbėjome tarpusavyje. Galbūt kai kurie tikrai dėl to nesužaidė, kad laukia rungtynės su „Rytu“. Duok Dieve, kad taip būtų“, - juokėsi „Juventus“ treneris.

Ž. Urbonas favoritais visgi laiko varžovus: „Jausmo, kad šįkart yra kažkokie didesni šansai juos nugalėti, nėra. „Rytas“ yra favoritai, o mums reikia žaisti savo žaidimą. Mes to nepadarėme rungtynėse su „Lietkabeliu“, išsimušėme. Tik tai padarius, mus gali lydėti sėkmė. Ne dėl to, kad čia kažkas pasakė, kad „Rytas“ dabar yra silpnesnis. Tikrai taip nėra. Vis tiek yra nelyginami skaičiai biudžetuose ir perkamuose žaidėjuose. Jie potencialo vis tiek turi. Man reikia, kad mano komanda žaistų susitelkusi. Svarbiausia mūsų komandoje yra mintis ir širdis.“

Ž. Urbonas nemano, kad Utenos komandai pasitarnaus M. Ndouro išvykimas, nes „Ryto“ atsarginių suolas ilgas: „Turėjo kažkokią žmogus galimybę, tai ir paliko „Rytą“. Čia jie sprendžia savo rūpesčius. Be abejo, tai buvo figūra. Bet jeigu tarkime mūsų komandą paliktų žaidėjas, tai mums būtų didžiulis praradimas. O jie turi rotaciją ir nemažai kitų žaidėjų. Nemanau, kad jiems kažkas griūna.

Mums svarbiausia yra būti rungtynėse. Panaši rungtynių eiga mums tiktų. Kai esi rungtynėse, tada visada turi galimybę. Nemanau, kad čia mes labai nubėgsime arba jie. Tikiuosi, sunkių rungtynių.“