2021.01.15 18:20

Klampiose rungtynėse Sankt Peterburge – „Žalgirio“ nesėkmė

LRT.lt2021.01.15 18:20

Antrą kartą šią savaitę Rusijoje žaidęs Kauno „Žalgiris“ (11-9) turėjo nuryti dar vieną karčią piliulę. Sankt Peterburgo „Zenit“ (12-6) komandos gynybos gniaužtuose įstrigę kauniečiai 65:77 (14:17, 22:19, 13:20, 16:21) nusileido varžovams ir patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

„Žalgiris“ trečiadienį nusileido Maskvos CSKA klubui, o dabar turėjo pripažinti kitos Rusijos komandos pranašumą. Žalgiriečiai Eurolygoje ir toliau lieka be pergalių kovoje su „Zenit“ – 0:4.

Atkakliai kovęsis Kauno „Žalgiris“ neatsilaikė prieš Sankt Peterburgo „Zenit“

Martino Schillerio auklėtiniams tai buvo devintoji nesėkmė šiame sezone. „Zenit“ po pergalės paliko už nugaros kauniečius – Rusijos ekipos sąskaitoje dabar yra 12 pergalių.

Pirmasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviu abiejų komandų žaidimu. Abi ekipos strigo puolime, darė nemažai klaidų arba neišnaudojo gerų galimybių.

Po pirmųjų 10 minučių nedidelį pranašumą turėjo „Zenit“ – 17:14. Antrajame kėlinyje abiejų komandų puolimas kiek pagerėjo, tačiau klaidų vis tiek netrūko.

„Žalgirio“ gretose įsibėgėjo Rokas Jokubaitis ir Thomasas Walkupas. „Zenit“ įmetė kelis nemalonius tritaškius, bet „Žalgiris“ prisivijo varžovus ir į pertrauką nuėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui – 36:36.

Po pertraukos į „Žalgirio“ žaidimą nemažai energijos įnešė Lukas Lekavičius. Įžaidėjas pasižymėjo ir šūviais iš toli, bet „Zenit“ taip pat pagerino savo žaidimą puolime ir tai svečiams iš Kauno sukėlė daug problemų.

Po trečiojo kėlinio „Zenit“ jau pirmavo 7 taškais. Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai taip pat pradėjo aukšta nata ir vienu metu pirmavo 12 taškų skirtumu. Jį žalgiriečiams pavyko kiek sumažinti, bet „Zenit“ nepaleido rungtynių iš rankų ir šventė įtikinamą pergalę itin fiziškose rungtynėse.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Artūras Gudaitis, kuris surinko 15 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Tiek pat taškų nugalėtojų gretose sumetė lenkas Mateušas Ponitka.

„Žalgirio“ ekipoje su 12 taškų rezultatyviausias buvo Thomasas Walkupas.

„Zenit“: Artūras Gudaitis (8 atk. kam.) ir Mateušas Ponitka po 15, Billy Baronas 11 (3/5 trit.).

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 12, Lukas Lekavičius ir Joffrey Lauvergne`as po 11, Marius Grigonis 10, Rokas Jokubaitis 8.

Eurolyga. Sankt Peterburgo „Zenit“ – Kauno „Žalgiris“

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – Kauno „Žalgiris“ 77:65 (17:14, 19:22, 20:13, 21:16)

„Žalgirį“ į priekį veda L. Lekavičius, po kurio taiklaus šūvio iš toli atsilikimas mažėja iki 4 taškų – 54:58.

„Zenit“, sužaidus 5 minutes ketvirtajame kėlinyje, pirmauja 65:56. Itin skaudžiai žalgiriečius iš toli nubaudė iki tol tylėjęs B. Baronas.

A. Zubkovas į „Žalgirio“ krepšį „įsūdo“ dar vieną tritaškį ir šeimininkai jau turi dviženklę persvarą – 68:56.

Žalgiriečiai į „Zenit“ tritaškį atsako 5 taškais, po kurių atsilikimas mažėja iki 7 taškų (61:68).

Kauniečiams nebepavyko pavyti varžovų ir teko pripažinti jų pranašumą.

Eurolyga per LRT. Dar vienas pralaimėjimas: „Žalgiris“ neatleikė antro „Zenit“ iššūkio Sankt Peterburge

Po trečiojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – Kauno „Žalgiris“ 49:56 (17:14, 19:22, 20:13 )

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo tolimu metimu – antrąjį tritaškį šiame mače pataikė A. Milaknis. Visgi „Zenit“ po trijų su puse minučių turi 3 taškų persvarą (42:39).

„Žalgiris“ stringa puolime, o savo žaidimą pagreitinęs „Zenit“ jau pirmauja 47:43.

Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms „Žalgiris“ turi 4 taškų deficitą. Žalgiriečiams pavyko pristabdyti „Zenit“ puolime, bet patiems rinkti taškus sekasi sunkiai (45:49).

„Žalgiris“ į ketvirtąjį kėlinį nusinešė 7 taškų deficitą (49:56). Prieš lemiamą atkarpą kauniečiams būtina pagerinti žaidimą puolime.

*****

Po dviejų kėlinių mintimis su LRT žiūrovais pasidalino krepšinio ekspertai.

Eurolyga per LRT. Purlys: jeigu „Žalgiris“ pradės daugiau pataikyti, tai pergalė tikrai juntama

*****

Po antrojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – Kauno „Žalgiris“ 36:36 (17:14, 19:22)

„Žalgiris“ prasidėjus antrajam kėliniu mažina atsilikimą iki taško (18:19). Kauniečių gretose taškais pasižymėjo R. Jokubaitis ir T. Walkupas.

Sužaidus penkias minutes antrajame kėlinyje ir toliau dominuoja gynyba bei stagnacija abiejų komandų puolime – 21:21.

Žalgiriečių gretose kol kas rezultatyviausiai žaidžia R. Jokubaitis, surinkęs 7 taškus.

Kėlinio pabaigoje taškų sąskaitą iš toli galiausiai atsirado A. Milaknis. Rezultatas – 30:29 žalgiriečių naudai.

Lygių varžovų dvikova antrajame kėlinyje baigiasi lygiosiomis – 36:36. Abiejų komandų gretose kol kas rezultatyviausiai žaidžia T. Walkupas ir M. Ponitka – po 10 taškų.

Po pirmojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – Kauno „Žalgiris“ 17:14

Sužaidus dvi minutes – 2:2. „Zenit“ ekipos taškų sąskaitą atidarė M. Ponitka, „Žalgirio“ – T. Walkupas.

Po krepšiu jėgą rodo J. Lauvergne`as – kamuolį atsikovojęs prancūzas pataiko su pražanga (5:4).

Pirmieji M. Grigonio taškai – „Žalgirio“ lyderis pataiko iš toli ir kauniečiai pirmauja 8:6. Savo ruožtu „Zenit“ kol kas prametė abu mestus tritaškius.

Pirmajame kėlinyje dominavo gynyba – abi komandos neišnaudojo gerų progų puolime. Tiesa, „Zenit“ komanda kėlinio pabaigoje išsišaudė iš toli ir į antrąjį kėlinį nusinešė 3 taškų persvarą (17:14).

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne`as.

„Zenit“ penketas: Kevinas Pangosas, Austinas Hollinsas, Willas Thomasas, Mateušas Ponitka, Artūras Gudaitis.

*****

Prieš rungtynes „Eurolyga per LRT“ studijoje varžovų ir pačių žalgiriečių žaidimą aptarė treneris Mindaugas Brazys ir krepšinio ekspertas Tomas Purlys.

Eurolyga per LRT. „Žalgirio“ ir „Zenit“ akistata: Purlys atskleidė, kas galėtų būti lietuvių raktas į pergalę