Sportas

2021.01.15 13:49

Dėl perpildyto grafiko „Žalgiris“ nori trumpinti LKL sezoną – „Rytas“ ir „Juventus“ linkęs padėti

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt2021.01.15 13:49

Sėkmingai šį sezoną Eurolygoje kovojantis Kauno „Žalgiris“ susigriebė, kad laukia itin sunki sezono pabaiga. Grafike ne tik dar 14 reguliariojo sezono rungtynių ir galima kova atkrintamosiose, bet ir susijaukęs LKL čempionatas. Lietuvos krepšinio pirmenybėse kol kas Lietuvos čempionai sužaidė tik 12 rungtynių, todėl pagal dabartinį planą laukia intensyvus sezono finišas. LKL Valdybos posėdyje „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas pasiūlė mažinti šalies čempionatą iki trijų ratų. LKL šį klausimą svarstys kito susitikimo metu, bet Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ klubai būtų linkę palengvinti „Žalgirio“ naštą.

Dėl koronaviruso atvejų Kauno „Žalgirio“ ir kitose komandose žalgiriečiai sužaidė net penkeriomis rungtynėmis mažiau nei Prienų „Cbet“ klubas. Bet atidėtas rungtynes reikės sužaisti, o tai reiškia papildomą galvos skausmą Kauno „Žalgiriui“.

Dabar „Žalgiriui“ liko sužaisti 24 LKL reguliariojo sezono rungtynes ir nuo 8 iki 13 susitikimų atkrintamosiose.

P. Motiejūnas tikisi, kad klubo prašymas čempionatą sumažinti nuo keturių iki trijų ratų, bus išgirstas. Taip sezonas „Žalgiriui“ sutrumpėtų devyneriomis rungtynėmis. Pagrindinė galima kliūtis, kad tokiu atveju klubai sužaistų skirtingą rungtynių skaičių namuose ir išvykose. „Žalgirio“ vadovas įsitikinęs, kad tai nėra labai svarbus faktorius, kai žaidžiama be žiūrovų.

„Tai yra vienas iš variantų mums, nes dabar labai daug rungtynių susistūmė į tą sezono pabaigą. Kadangi žaidžiame be sirgalių, tai tas namų pranašumas nėra toks svarbus. Todėl mes ir siūlome, kad gal reikėtų mažinti. Mes iškėlėme šį klausimą per LKL Valdybos posėdį. Mums pasakė, kad tai svarstys kito posėdžio metu.

Aš suprantu, kad kitiems baigėsi sezonas Europoje ir jiems yra viskas gerai, bet mums dar yra Eurolyga ir susidaro labai daug tų rungtynių“, – pabrėžė P. Motiejūnas.

Tiesa, net jeigu sulauktų neigiamo LKL atsakymo, „Žalgiris“ nėra linkęs Lietuvos čempionate verstis jaunimu: „Kol kas nesvarstome tokių dalykų. Vis tiek norime žaisti su pagrindine sudėtimi. Ir dabar vieną kitą žaidėją nuimame ir duodame jiems pailsėti. Turbūt tą pačią taktiką ir naudotume iki sezono galo. Svarbu, kad traumų nebūtų ir fiziškai būtų, kur tas rungtynes padėti.“

Varžovai linkę sutikti

LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas kol kas nenorėjo komentuoti Kauno „Žalgirio“ prašymo ir patikino, kad jis bus apsvarstytas LKL posėdyje sausio 26 dieną.

Tačiau LRT kalbinti Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ klubų atstovai būtų linkę įsiklausyti į pasiūlymą.

Tiesa, FIBA Čempionų lygoje kelionę po grupių etapo baigęs Vilniaus „Rytas“ norėtų sužaisti visus keturi ratus, bet nesipriešintų, jeigu išimtis būtų padaryta Kauno „Žalgiriui“.

„Aš manau, kad būtų galima „Žalgiriui“ padaryti kažkokią išimtį. Mes patys iškritome iš FIBA Čempionų lygos, tai dabar norėtume tęsti LKL čempionatą tokį, koks jis yra. Jeigu būtume tęsę kovas Europoje, mums būtų tai aktualu. Dabar jau ne, bet „Žalgiriui“ gal galima surasti išlygą. Tai svarstytinas klausimas“, – teigė „Ryto“ direktorius Justas Jankauskas.

Utenos „Juventus“ prezidentas ir vyriausiasis treneris Žydrūnas Urbonas būtų linkęs svarstyti variantą trumpinti sezoną visoms LKL komandoms, jeigu tai būtų naudinga pačiai lygai.

„Tai galbūt nebūtų blogai, žinant kokia yra situacija. Šiaip norėtųsi žaisti, bet tas žaidimas be žiūrovų toks... Jeigu kartais nusižiovauji per rungtynes, reiškia, kad kažkas negerai yra. Tik reikalingas projektas šito sezono trumpinimo ir tada būtų galima pasakyti, ar verta tai daryti. Ar tai duos naudos lygai, nes jeigu mažės transliacijų, tai bus prarandami pinigai. Ar lygai tai apsimoka. Kol kas daugiau klausimų nei atsakymų“, – kalbėjo Utenos klubo vadovas.