2021.01.15 11:59

Paskutiniame etape varžovams neprilygęs Vanagas džiaugėsi patikimu automobiliu ir paliko mįslę

LRT.lt2021.01.15 11:59

Benediktui Vanagui nepavyko sėkmingai užbaigti 2021m. Dakaro ralio. Prieš paskutinę varžybų dieną dėl 10-os vietos šansą kovoti turėjęs lietuvis neprilygo dviem tiesioginiams varžovams iš Prancūzijos ir bendroje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Po finišo B. Vanagas užminė ne vieną mįslę.

„Šiaip džiaugiuosi. Nebuvo čia pats lengviausias mūsų Dakaras, manau, kad mes pakankamai pasitikrinome savo komandą. turėjome tikrai patikimą automobilį, viso Dakaro metu jis mūsų nepavedė. Gera būti finiše.

Šiandien nebuvo mūsų diena, bet mes tai paiksime vidinei analizei, pasižiūrėjimui, kas kur vyksta“, – po finišo kalbėjo B. Vanagas, šio Dakaro metu ne sykį netiesiogiai skundęsis šturmano Felipe Palmeiro klaidelėmis.

Paklaustas, kokie komandos planai kitiems metams ir kas galėtų būti B. Vanago šturmanu, lenktynininkas klausimą paliko neatsakytą.

„kalbant apie planus, mūsų dar laukia visas šių metų sezonas, dar nemažai darbo, kurį turime padaryti. Po pirties į eketę dabar nėra tikslo niekur lėkti.

Nebuvo lengvas Dakaras, man jis kiek kitoks nei visi. Kai kuriuos dalykus buvome išsisprendę, kai kuriose vietose strigome. Svarbiausia, kad Dakaras yra baigtas, belieka keliauti ant podiumo, o ant jo galbūt dar kažką pasakysiu jums“, – mįslingai kalbėjo B. Vanagas.

„Tai devintas Dakaras, devintas kartas, kai galėjome tapti dar geresniais. Mes dar to nesuprantame, reikia grįžti, palaukti, kol viskas susigulės.

Šiandien turėjome vieną pramuštą ratą, akmenų atsivalgėme, taip atsivalgėme, kad nežinau... Reikės susikooperuoti su visais lietuviais ir paprašyti, kad kitais metais tiek akmenų nebūtų. Tai nėra visiškai sportas, bet, aišku, sąlygos visiems vienodos. Jausmas geras, pirmą kartą, aišku, jis buvo geresnis“, – kalbėjo B. Vanagas.

Geriausio Lietuvos rezultato Dakare autorius B. Vanagas šiame ralyje finišavo aštuntą kartą – 2017 m. jam finišo pasiekti nepavyko.

2019 m. B. Vanagas užėmė 11-ąją vietą, pernai liko 15-oje pozicijoje.

Prieš lemiamą šių metų etapą B. Vanagas buvo 12-as ir nuo 11-oje vietoje buvusio prancūzo C. Lavieille atsiliko 2:08 min. Dešimtoje vietoje buvęs C. Despres lietuvį lenkė 9 su puse minutės.

Vis dėlto penktadienį paskutiniajame 200 km greičio ruože prancūzai buvo kur kas greitesni. Penkis kartus Dakarą praeityje laimėjęs C. Despres užėmė 4 vietą ir nuo lyderio atsiliko tik 4:01 min., o C. Lavieille atvažiavo 13-as (+11:19 min.). B. Vanagas finiše nuo lyderio atsiliko 19:21 min.

Bendroje įskaitoje dešimtuko slenkstis atrodo taip:

10. C. Despres +4:50:09 val. nuo čempiono
11. C. Lavieille +5:04:55
12. B. Vanagas +5:15:05

Dakaro čempionu net 14-ą kartą tapo legendinis prancūzas Stephane`as Peterhanselis. Lygiai prieš 30 metų jis pirmą kartą nugalėjo Dakare važiuodamas motociklu. Iš viso S. Peterhanselis motociklu Dakare triumfavo 9 sykius, o automobiliu penkis.

Antrąją vietą užėmė 3 čempiono titulus savo sąskaitoje turintis Nasseras Al-Attiyahas, trečiąją – Carlosas Sainzas, per karjerą dukart triumfavęs WRC varžybos ir triskart Dakare.