Sportas

2021.01.15 10:14

Dakaras ir vėl pasiglemžė motociklininko gyvybę – mirė Gelažninko varžovas tarp „vienišių“

LRT.lt2021.01.15 10:14

Dakaro ralis ir vėl pasiglemžė sportininko gyvybę. Organizatoriai praneša, kad medicininiame lėktuve, skridusiame iš Saudo Arabijos sostinės Džedos į Paryžių, užgeso prancūzo Pierre Cherpino gyvybė.

„Vienišių“ klasėje kaip ir lietuvis Arūnas Gelažninkas važiavęs prancūzas patyrė avariją septintajame greičio ruože sausio 10 dieną.

Ties 178 trasos kilometru nukritęs prancūzas buvo be sąmonės, kai pas jį sraigtasparniu atskrido medikai. Jis buvo nuskraidintas į ligoninę, kur diagnozuotos galvos traumos, komos būsenos jis buvo iki penktadienio.

Iš Džedos buvo nuspręsta jį lėktuvu gabenti į tėvynę, tačiau pakeliui prancūzo gyvybė užgeso.

Tai buvo ketvirtasis P. Cherpino Dakaras. Pirmą kartą čia prancūzas dalyvavo dar 2009 m. Pietų Amerikoje, tada startavo 2012 m. Abu šiuos Dakarus jis baigė, o trečiasis bandymas 2015 m. buvo nesėkmingas.

Visus kartus motociklininkas dalyvavo „vienišių“ klasėje, jam buvo 52 metai.

„Aš esu mėgėjas, nenoriu laimėti, bet noriu atrasti ir pamatyti vietas, kurių įprastai niekada negalėčiau pamatyti. Man tai yra iššūkis – važiuoti motociklu, pildyti savo aistrą, pažinti save“, – Dakar.com cituoja velionį.

Dakaras dalyvio gyvybę pasiglemžė antrus metus paeiliui. Praėjusiais metais Saudo Arabijoje žuvo net du motociklininkai – Paolo Goncalvesas ir Edwinas Straveris. Prancūzas P. Cherpinas tampa 31-uoju Dakaro ralio istorijoje žuvusiu motociklininku.