Sportas

2021.01.15 10:15

Arūnas Gelažninkas – Dakaro čempionas „vienišių“ įskaitoje

LRT.lt2021.01.15 10:15

Penktadienį finišuoja antrą kartą Saudo Arabijoje rengiamas Dakaro ralis, o jame Lietuva turi pirmą istorijoje čempioną – motociklininkas Arūnas Gelažninkas laimėjo „vienišių“ įskaitos karūną. Tai dažnai sunkiausia Dakaro kategorija vadinama įskaita, kurioje motociklininkai važiuoja be jokios pagalbos iš išorės, neturi mechanikų ir tvarko savo techniką patys.

Finišavęs A. Gelažninkas teigė, kad yra labai laimingas ir važiuodamas paskutiniajame etape visą laiką džiaugėsi, važiavo lėtai ir atsargiai, nekreipdamas dėmesio į kitus varžovus.

Dakare finišavęs Arūnas Gelažninkas – čempionas „vienišių“ įskaitoje

„Mano tikslas buvo pirmasis trejetukas, tačiau pavyko laimėti. Tai puikus rezultatas. Pagerinau ir savo rekordą bendroje įskaitoje, tad esu tikrai laimingas“, – Dakaro organizatoriams interviu sakė A. Gelažninkas.

Paklaustas, ar kitais metais vėl startuos Dakare, Arūnas atsakė, kad dar nežino, bet tikrai norėtų.

A. Gelažninkas viso Dakaro metu demonstravo pakankamą tempą ir stabilumą, kas leido iškart įsiveržti į „vienišių“ įskaitos lyderius.

Po 6 etapų tarp „vienišių“ Arūnas buvo antras, kiek daugiau nei 4 minutėmis atsilikęs nuo italo M. Gerini, kuris vėliau po kritimo nuo motociklo nebaigė Dakaro. Tačiau jau po 6 etapų lietuvis daugiau nei valanda lenkė 2020 m. „vienišių“ įskaitos čempioną E. Gyenesą.

Devintajame etape iš kovos pasitraukus M. Gerini, lietuvis tapo „vienišių“ įskaitos lyderiu ir jau galėjo užuosti pergalę – tereikėjo neišbarstyti turėto pranašumo. Po 9 etapų E. Gyenesą lietuvis lenkė apie 45 min., tačiau Dakare tai tikrai nėra pergalingas skirtumas.

Vis dėlto dešimtajame etape A. Gelažninkas demonstravo puikų tempą, aplenkė savo pagrindinį varžovą daugiau nei 20 minučių ir susigrąžino valandos pranašumą. Arūnui pavyko susitvarkyti su ilgiausio, 11-ojo etapo, iššūkiais, neprarasti savo persvaros ir prieš penktadienio lenktynes jaustis labai saugiai.

Paskutiniajame etape penktadienį A. Gelažninkas važiavo ramiai, leido E. Gyenesui atsikovoti keletą minučių, tačiau užtikrintai tapo Dakaro „vienišių“ įskaitos čempionu.

A. Gelažninkas pagerino ir Lietuvos rekordą bendroje įskaitoje. Prieš lemiamą dieną jis rikiavosi 21-as, vienas aukščiau buvęs sportininkas iškrito dėl variklio gedimo, tačiau lietuvį bendroje įskaitoje kiek daugiau nei 6 minutėmis aplenkė indas Hn. Koitha Veetilas. Tai tas pats sportininkas, kuriam viename etapų A. Gelažninkas stojo į pagalbą ir įpylė degalų iš savo motociklo.

Iki šiol geriausias lietuvių rezultatas, pasiektas irgi A. Gelažninko, buvo 24-oji vieta. Arūnas joje finišavo savo pirmajame Dakare 2019 metais.